6 obserwujących
2043 notki
310k odsłon
  30   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej"

1. List Piotra 3,15

       Lisa, młoda chrześcijanka, zauważyła głęboki smutek, w oczach siedzącej koło niej dziewczyny. Chcąc jej pomóc, opowiadała jej o Jezusie Chrystusie - o tym, że ją kocha i że może rozwiązać jej problemy. 

       "Moje problemy - wyrzuciła z siebie ta dziewczyna - Gdyby pani je wszystkie znała! Moja matka nas zostawiła, mój młodszy brat stracił rozum, a przez to mój ojciec stał się alkoholikiem. Ale przecież nie można tracić nadziei! Powiem coś pani - przyprowadzę do pani mojego brata i wtedy zobaczymy, co pani na to poradzi - pani i cały ten Jezus".

       Lisa modliła się w tej sprawie wraz ze swoim mężem, Jackiem, i podjęła to wezwanie. Chłopiec został do nich przyprowadzony. Po jakimś czasie spotkali też jego ojca i zaprosili na zgromadzenie niedzielne. Przyszedł na nie wraz ze swoją córką. Ufając, że czyni to w obecności Bożej, wyznał swoje grzechy i uwierzył w Pana Jezusa. Także jego córka nawróciła się.

       Minął poniedziałek i nadeszła noc. Tej nocy około czwartej nad ranem Lisa i Jacek przebudzili się z dziwnym uczuciem niepokoju, jakby stało się coś złego. Pomodlili się i ponownie zasnęli. Około godziny siódmej zadzwonił telefon. Z słuchawki rozległ się dziewczęcy, drżący głos: "Bóg powołał tatę do swojej chwały około czwartej godziny nad ranem". Kilka tygodni później brat tej dziewczyny odzyskał zdrowie psychiczne, otrzymał pracę i przede wszystkim przyjął Jezusa Chrystusa do serca jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Te wydarzenia miały miejsce w roku 1985 w jednej ze wsi na wyspie Mauritius.

       Jednakże Bóg działa do dnia dzisiejszego, całkowicie przemieniając życie nieszczęśliwych ludzi, dając im siłę, radość i pokój do serc. On pragnie odmienić też i twoje życie - zaufaj mu jeszcze dzisiaj!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale