6 obserwujących
2043 notki
310k odsłon
  24   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Mnie, źródło wśród żywych, opuścili, a wykopali sobie cysterny, cysterny dziurawe, które wody zatrzymać nie mogą"

Księga Jeremiasza 2,13

       Jaka jest uderzająca różnica pomiędzy źródłem a cysterną? Cysterny są zbiornikami, do których spływa deszczówka z dachów oraz z okolicznych zboczy i pochyłości terenu. Woda ta jest później wykorzystywana w okresie suszy. Niegdyś były to najczęściej zbiorniki wykuwane w skale, bardzo starannie zabezpieczone, aby znajdująca się w nich woda nie wyciekła.

       Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o źródło z "żywą " wodą czyli ze źródłem, które nie wysycha nawet w okresie wielkich susz. Woda wytryskuje nieustannie, zaspakajając każde pragnienie.

       Jak to więc możliwe, że ktoś zamienia czystą, świeżą i niewyczerpaną wodą źródlaną na stojącą, brudną wodę z cysterny? W powyższym wersecie sam Bóg jako dawca życia porównuje się do źródła. Jak więc można porzucić takie źródło?

       A jednak my wszyscy opuściliśmy Boga i poszliśmy za głosem zwodzicieli. Nie osiągnęliśmy w ten sposób szczęścia, gdyż zanieczyszczona woda z cysterny, która jest obrazem marnej radości bez Boga, pozostawia po sobie gorzki smak i piach w ustach. Chociaż pragniemy więcej i więcej, to pragnienie naszej duszy nie zostaje przez nią zaspokojone.

       Bóg chce dać nam poznanie, abyśmy mogli zrozumieć, dlaczego nasze pożądliwości nie zostały zaspokojone i dlaczego wciąż bezskutecznie poszukujemy szczęścia. "Bo u ciebie jest źródło życia, w światłości twojej oglądamy światłość" [Ps. 63,10].

Źródło: Kalendarz Chrześcijański.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale