6 obserwujących
2042 notki
310k odsłon
  12   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

       Od zawsze byli i będą ludzie, którzy są bardzo pewni siebie, którzy w zuchwały sposób szydzą z Boga i prowokują Go. Ponieważ Bóg nie sądzi ich od razu za ich złość, czują się bezkarni. Ale Wszechmogący uczyni to we właściwym czasie. On nie zapomina, gdy ktoś pogardza Jego dobrocią, nie zważa na Jego napomnienia, wezwania i ignoruje wszelkie ostrzeżenia. 

       Dla tych, którzy szydzą z Boga, nie zdając sobie sprawy, że tym samym obrażają Go, i nie chcą odwrócić się od swoich złych czynów, nadejdzie czas, gdy nie będzie już dla nich ratunku.

       "Ponieważ nie poszliście za moją radą i nie przyjęliście mojego ostrzeżenia, dlatego i ja śmiać się będę z waszej niedoli, szydzić będę z was, gdy was ogarnie strach" [Przyp. Sal. 1,25-26]. Są to bardzo poważne słowa. Faraon, król Egiptu, który nie chciał wypuścić Izraelitów oraz wielu innych wrogów ziemskiego ludu Bożego przekonało się o tym już za dni swojego życia. Bóg osądzi każdego szydercę, który nie chce pokutować.

       "Ponieważ wyroku skazującego za zły czyn nie wykonuje się szybko, przeto wzrasta u synów ludzkich chęć pełnienia złego. Dlatego że grzesznik postępuje źle i mimo to długo żyje. Ja jednak wiem, że dobrze powodzić się będzie tym, którzy się boją Boga, tym, którzy się boją Jego oblicza. Ale bezbożnemu nie będzie się dobrze powodziło i jak cień nie będzie żył długo ten, kto się nie boi oblicza Bożego" [Kazn. Sal. 8,12-14]. 

       "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych ani nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców, lecz ma upodobanie w zakonie Pana i zakon Jego rozważa dniem i nocą. Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniem wód, wydające owoce swój owoc we właściwym czasie, [...]" [Psalm1,1-3].

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale