7 obserwujących
2101 notek
313k odsłon
  24   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"On [Mojżesz] ci to w czasie zgromadzenia na pustyni pośredniczył między aniołem, który do niego mówił na górze Synaj, a ojcami  naszymi, on też otrzymał słowa żywota, aby je nam przekazać".

Dzieje Apostolskie7,38

       W powyższym wersecie biblijnym nie jest mowa o początku chrześcijaństwa, lecz o początku przymierza Bożego z Izraelem. Chrześcijaństwo opiera się na objawieniu się Boga w Jego Synu. Chrystusie Jezusie, na Jego śmierci, zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu, oraz zesłaniu Ducha Świętego. Założyciele różnych religii, również fałszywi chrześcijańscy nauczyciele, twierdzą, że podobnie jak Mojżesz otrzymali głoszone przez siebie nauki bezpośrednio od Boga. Są to jednak tylko zwodnicze imitacje pochodzące od szatana i mają odwrócić ludzi od prawdy Bożej, która została spisana w Jego świętym Słowie natchnionym przez Ducha Świętego. Apostołowie i prorocy Nowego Testamentu [czyli ery chrześcijańskiej]  również otrzymali objawienia, jednak nie przez mistyczne okoliczności, lecz przez Ducha Świętego. To są te "słowa żywota", o których Szczepan mówił w zacytowanym na początku wersetu Słowa Bożego.

       Biblia jest jedynym źródłem, w którym znajdujemy wszystko, co musimy wiedzieć o Bogu i oferowanym przez Niego zbawieniu naszych dusz. Dzisiaj istnieje wiele różnych nauk odnośnie drogi zbawienia, ale ponieważ nie mają uzasadnienia w Słowie Bożym, zwodzą i prowadzą ludzi na manowce - do najgłębszych rozczarowań.

       Nie daj się zwieść fałszywym prorokom w tak ważnej kwestii życia wiecznego! Zaufaj słowom żywota, które pochodzą od prawdziwego i żywego Boga i jedynie są prawdą, otwierając ci dzięki łasce Bożej drzwi do zbawienia w Chrystusie!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale