7 obserwujących
2123 notki
314k odsłon
  30   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym"

List do Rzymian 6, 23

       Pewien misjonarz wędrował wąską dróżką wiodącą przez pola, małe plantacje i lasy. Na jednym z rozwidleń spotkał tubylca, który go spytał po indonezyjsku: "Dokąd idziesz?". "Dzisiaj jest niedziela. Idę, aby wraz z innymi wierzącymi uwielbiać Boga" - brzmiała odpowiedź misjonarza. "Ach, znam ten dom, gdzie wy, chrześcijanie, się zgromadzacie. Przechodzę tamtędy zawsze, gdy idę na moją plantację - powiedział nieznajomy. - "Więc czemu jeszcze nigdy tam nie zajrzałeś?". - "W sumie to nie jestem przeciwny chrześcijaństwu. Ale proszę mi powiedzieć, jakie będę otrzymywał wynagrodzenie, gdy stanę się chrześcijaninem?". Misjonarz starając się ukryć zaskoczenie tym pytaniem, odpowiedział: "Każdy, kto przyjmuje Pana Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela, otrzymuje więcej niż potrzebuje". - "Och, proszę mi powiedzieć, ile!" - twarz tubylca była pełna oczekiwania. "Po pierwsze, przebaczenie grzechów - to jest tak wiele, że nie da się tego przeliczyć na pieniądze. Po drugie, pewność zbawienia, po trzecie, pewne miejsce w niebie, ponieważ twoje imię będzie zapisane w księdze żywota. Po czwarte, pokój w Panu, co oznacza, że nie będziesz już się bał duchów i miewał koszmarów. Po piąte, możesz wszystko, co cię dotyka i martwi, przynieść w modlitwie Panu Jezusowi".

       Podczas rozmowy doszli do domu zborowego. Jednak ów mężczyzna nie wykazał ochoty, aby wejść do środka. "Bardzo przepraszam, mam dużo pracy. Może innym razem" - tłumaczył się. Był wyraźnie rozczarowany, co do wysokości oczekiwanego wynagrodzenia...

       Czy rzeczywiście było ono niewystarczające? Słowo Boże mówi: "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym" [Rzym. 6,23].

Źródło: Kalendarz Chrześcijański


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale