7 obserwujących
2123 notki
314k odsłon
  30   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Uwolnieni od grzechu, staliście się sługami sprawiedliwości"

List do Rzymian 6,18

       W jaki sposób człowiek może być jednocześnie niewolnikiem i wolnym? Czy nie przeczy to sobie? Przecież wolność oznacza, że można czynić wszystko, na co mamy ochotę, nikomu nie będąc winnym posłuszeństwa. Tak z pewnością uważa większość ludzi. 

       Być może zdziwi cię to, że Słowo Boże ma zupełnie inny pogląd na temat wolności i posłuszeństwa. Czytamy, że "nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary [...], bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom" oraz że człowiek bez Chrystusa żyje "w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów" [1. 15,23; Efez.2,3]. Pan Jezus powiedział: "Powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu". [Ew. Jana 8,34]. W taki oto sposób objawia się rzekoma wolność i niezależność człowieka żyjącego bez Boga - jest on niewolnikiem grzechu. Pogrąża się pragnieniami swojej grzesznej natury, nigdy nie pytając o wolę Boga, tym samym  znajdując się pod panowaniem grzechu.

       Jednakże każdy, kto przez wiarę w Jezusa Chrystusa przeżyje nowo narodzenie, otrzyma zupełnie nowe życie. Poprzez Jego zastępczą śmierć na krzyżu Golgoty zostaje uwolniony spod panowania grzechu. To nowe życie, którym zostaje obdarowany, nie ma upodobania w grzechu, ale znajduje radość jedynie w tym, co odpowiada woli Bożej. 

       Jeżeli dzisiejszy werset z Biblii nazywa takich ludzi "sługami sprawiedliwości", oznacza to, że oni poprzez swoje postępowanie i charakter pokazują Bożą sprawiedliwość - tak, jak niegdyś jako niewolnicy grzechu wskazali na swego pana, szatana. Nie ma nic pośrodku - albo służysz grzechowi, albo powierzysz się całkowicie Bogu. Jedynie życie w sprawiedliwości ku chwale i radości Bożej daje prawdziwą wolność - wyzwolenie spod wszelkiej tyranii i z każdej istniejącej niewoli.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale