7 obserwujących
2111 notek
313k odsłon
  6   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Rzekł mu [Tomaszowi] Jezus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

Ewangelia Jana 20,29

       "Chciałbym uwierzyć we wszystko co jest napisane w tym kalendarzu - powiedział pewien człowiek - ale niektóre rzeczy w nim opisane są przecież fikcyjne. Ciekawe, czy sami autorzy wierzą we wszystko, co w nim jest napisane". Zapewniamy Was drodzy Czytelnicy: tak, my wierzymy w to wszystko! Sceptycy, tacy jak mężczyzna zacytowany powyżej, istnieją na tym świecie nie od dzisiaj - spójrzmy tylko na Tomasza, ucznia Pana Jezusa. Człowiek ten wierzył w Jezusa Chrystusa jako przyszłego króla izraelskiego, a mimo nie uwierzył, gdy jego przyjaciele opowiedzieli mu, że widzieli ich zmarłego Pana znowu żywego. Przecież widział na własne oczy, jak żołnierze przybijali Go wielkimi gwoździami do krzyża oraz wiedział zapewne, że jeden z nich przebił włócznią Jego bok! Był więc pewien - że Jezus umarł, nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Wiara Tomasza była czysto intelektualna. Jeżeli więc Chrystus faktycznie zmartwychwstał - rozumował Tomasz - to musiałby to potwierdzić.

       Tomasz nie czekał na to długo. Parę dni później, gdy Tomasz i jego przyjaciele byli zgromadzeni w pewnym domu, a drzwi były zamknięte, nagle sam Pan stanął pośrodku nich i powiedział do Tomasza: "Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz". Dopiero wtedy Tomasz uwierzył, co potwierdził słowami: "Pan mój i Bóg mój". Nie było w nim niewiary.

       Apostoł Jan w sposób bardzo wyraźny potwierdza to wydarzenie na końcu swej Ewangelii. Jednak wielu chrześcijan uwierzyło, mimo że nigdy nie byli świadkami życia i śmierci Pana. I z tego powodu - tak, jak mówi dzisiejszy werset przewodni - są oni bardziej błogosławieni niż Tomasz.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale