7 obserwujących
2117 notek
314k odsłon
  6   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Przed świętem Paschy, Jezus, wiedząc, iż nadeszła godzina Jego odejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie, umiłował ich aż do końca. A podczas wieczerzy, gdy diabeł wzbudził w sercu Judasza, syna Szymona Iskarioty, zamysł wydania Go, wiedząc, iż Ojciec wszystko dał mu w ręce i że od Boga wyszedł i do Boga odchodzi, wstał od wieczerzy, złożył szaty, a wziąwszy prześcieradło, przepasał się. Potem nalał wody do misy i począł umywać nogi uczniów i wycierać prześcieradłem, którym był przepasany"

Ewangelia Jana 13,1-5

                                                             Kilka spostrzeżeń na temat Ewangelii Jana [1]

       Pan Jezus od tego momentu nie przemawia już do tłumów, lecz naucza jedynie swoich uczniów. Po raz ostatni chce z nimi świętować Paschę, zanim znowu odejdzie do Ojca. Jednocześnie pragnie dać im jeszcze jeden dowód swojej miłości, która nigdy się nie zmieni. Umycie nóg uczniom oznacza w duchowym sensie, jakie powinno być nastawienie wierzących wobec współbraci, zaś dosłownie pokazuje , że Jego miłość będzie towarzyszyć uczniom "aż do końca"

       Judasz Iskariot zobowiązał się wobec arcykapłanów, że wyda im Jezusa [Ew. Mat. 26,14-16; Ew. Łuk.22,4-6], dlatego teraz zamierza wykonać swój okrutny plan. Pan Jezus dobrze wiedział o tym, jednak to nie powstrzymało Go przed tą pełną miłości posługą, jaką było umycie nóg uczniom. Widzimy tu dwa, zupełnie odmienne stanowiska, jakie posiada nasz Pan: uniżonego sługi oraz pełnego mocy Syna Bożego! On przyszedł od Boga i idzie znowu do Niego. Uczyni to jednakże drogą najwyższego wypróbowania miłości i posłuszeństwa, które okazywał - drogą, którą prowadzi przez Golgotę.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale