7 obserwujących
2103 notki
313k odsłon
  12   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Dlatego że jesteś w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłuję, więc daję ludzi za ciebie"

Księga Izajasza 43,4

       Ile warte jest życie ludzkie? Znany klub automobilowy przeprowadził w latach 80. gruntowne badanie, by udzielić odpowiedzi na to ważne pytanie. Stwierdzono, że wartość człowieka zależy między innymi od jego płci, wieku i kwalifikacji zawodowych. Wartość przeciętnego 20- latka oszacowano na około 500 tys. zł. W biurach zakładów ubezpieczeniowych człowiek jest obiektem szacowań i przeliczeń niczym używany samochód. Dobre wykształcenie podwyższa jego wartość. Kobietom z góry odejmuje się kilka punktów procentowych. 

       Handel ludźmi jest jedną z najstarszych "gałęzi gospodarki", o której mówi już Biblia. Józef, umiłowany syn patriarchy Jakuba, został sprzedany przez swoich braci za dwadzieścia sykli srebra. Najhaniebniejszej transakcji w całej historii ludzkości dokonał Judasz, który zdradził swojego Pana i Mistrza za trzydzieści srebrników.

       Jedynie Biblia mówi o prawdziwej wartości człowieka w oczach Boga. On kieruje się innymi kryteriami. Wartości, jaką dla Boga przedstawia człowiek, nie wyraża się w złocie czy srebrze. Dla odkupienia zgubionego, grzesznego człowieka potrzebna była kosztowna krew, czyli życie Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który na krzyżu Golgoty zmarł za grzeszników. Tak, Chrystus przyszedł na tę ziemię jako Syn Człowieczy, "aby oddać swe życie na okup za wielu" [Ew. Marka10,45]. A Ty, drogi czytelniku, czy zostałeś już wykupiony? Jeśli nie, wiedz, że koniecznie tego potrzebujesz, aby nie pójść na wieczne stracenie.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale