7 obserwujących
2109 notek
313k odsłon
  12   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie zw wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?"

1. Księga Mojżeszowa 3,1

                                                                    Waga i autorytet Słowa Bożego

       Wąż zadaje tutaj zuchwałe pytanie odnośnie jasnego, niepodważalnego zarządzenia Bożego. Pytanie to jest swoistym wzorcem wszystkich stawianych od tamtego dnia pytań ludzi, którzy mimowolnie są sługami szatana w tym świecie. Takie pytania odeprzeć można jedynie przez nieograniczony autorytet i boski majestat Pisma Świętego jako Słowa Boga. 

       "Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?" [w.1]. Tak brzmiało podstępne pytanie szatana i gdyby Słowo Boże mieszkało obficie w sercu Ewy, jej odpowiedź byłaby zdecydowana. Jedyny właściwy sposób, w jaki jesteśmy w stanie stawić czoła chytrym podszeptom szatana polega na tym, że potraktujemy je natychmiast jako pochodzące od "ojca kłamstwa" [Jana 8,44] i odeprzemy za pomocą Słowa Bożego. Gdy damy im choćby na chwilę przystęp do naszego serca, tracimy siłę, w której jesteśmy w stanie udzielić, na nie słusznej odpowiedzi. Diabeł rozmawiając z Ewą prowadził podwójną grę. Nie powiedział: "Jestem wrogiem Bożym i przyszedłem by Go oczernić, a was zniszczyć". To nie byłoby podobne do chytrego węza. A mimo to swoim pytaniem, dzięki któremu udało mu się zasiać wątpliwości w sercach stworzeń Bożych, osiągnął dokładnie ten cel - wypełnienie tegoż zamiaru.

       Jeśli wiedząc, że Bóg jasno coś powiedział, daje posłuch pytaniu: "Czy rzeczywiście Bóg powiedział?", jest to dowodem zaistniałej w moim sercu niewiary. Czyni mnie ona niezdolnym, by stawić czoła szatanowi. Udzielając odpowiedzi wężowi, Ewa powinna była uchwycić się słów Boga jako jedynej skutecznej broni i ich użyć, ona zaś dodała swoje własne, co pokazuje, że otworzyła już swoje serce na działanie szatana, bezwzględnego wroga.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale