7 obserwujących
2123 notki
314k odsłon
  12   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy, czy to namiestnikom, jako przezeń wysyłanym do karania złoczyńców, a udzielania pochwał tym, którzy dobrze czynią. Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich. Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga"

1.List Piotra 2,,13-16

       Rząd powinniśmy uznać jako ustanowiony przez Boga. Jest on co prawda ludzką instytucją, ale daną od Boga dla dobra ludzi. Czytamy o tym w Liście do Rzymian: "Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te które są, przez Boga są ustanowione"  Rzym. 13,1]. Bóg sprawuje władzę nad światem i historią, zawsze osiągając swój cel. W dzisiejszych czasach posługuje się do tego instytucją rządu. Powinniśmy podporządkować się rządowi, respektując jego ustawy. Czyńmy to "ze względu na Pana", z miłości do Niego, a nie z obawy przed karą [Rzym. 13,5].

       Musimy zawsze pamiętać, że rząd jest po to, by karać zło i krzewić dobro. W tym celu ustanowił go Bóg. Często widząc jednak urzędniczą korupcję lub jaskrawe zaniedbania nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak ważny jest autorytet rządu i jak błogosławione jego działanie. Podczas rozruchów w Szwajcarii ktoś wielkimi literami wypisał na murze hasło: "Nikt nie powinien mieć władzy". Człowiek ten nie zrozumiał, co jego wypowiedź rzeczywiście znaczyła. Brak autorytetu oznacza w rzeczywistości prawo pięści. Jak straszny może to być stan widzimy przyglądając się krajom, w których panuje anarchia i nieustające rozruchy. Jakże wdzięczni możemy być Bogu, że w tych trudnych czasach wciąż jeszcze daje nam w swej łasce rząd, który z zasady sprzeciwia się bezprawiu i w ten sposób utrzymuje w kraju względny ŁAD!

       Wielu ludzi nie docenia wartości rządu i bardzo chętnie krytykuje urzędników i polityków. Jako chrześcijanie, dobrze zrobimy, gdy będziemy poddani rządzącym, tym samym dając przykład ludziom, którzy się temu sprzeciwiają. Pomimo tego, że mamy wolność chrześcijańską, nie używajmy jej, aby buntować się przeciwko ustanowionym autorytetom. Nie, z miłości do Boga podporządkujmy się rządowi. W ten sposób damy wyraz temu, że jesteśmy Jego sługami.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale