7 obserwujących
2112 notek
313k odsłon
  12   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Wszelako zważ to: Odkryłem, że Bóg stworzył człowieka prawym, lecz oni uganiają się za wielu wymysłami"

Księga Kaznodziei Salomona7,29

       W niektórych centrach handlowych znajdują się specjalne kasy ekspresowe. Są one przeznaczone dla klientów, którzy robią niewielkie zakupy i mają np. nie więcej jak pięć artykułów w swoim koszyku. Czy przeglądałeś się już kiedyś ludziom stojącym przy takiej kasie? Są tacy, którzy którzy mają osiem produktów, a mimo tego mają nadzieję, że nikt nie zwróci na to uwagi. Inni z kolei mają wprawdzie tylko trzy rodzaje towaru, ale za to po dziesięć sztuk z każdego. Jeszcze inni, którzy mają więcej jak pięć artykułów w wózku, mają znajomą kasjerkę i liczą na to, że ona przymknie na to oko. Wszyscy oni myślą, że ich strategia jest najlepsza, aby możliwie jak najszybciej zapłacić i uniknąć stania w dużej kolejce. Niektórzy udają, że nie zauważyli informacji umieszczonej przy kasie. A co na to kasjerki? Są takie, które okazują się tolerancyjne, większość jednak odsyła owych delikwentów do innej kasy.

       Opisana sytuacja pokazuje ważną prawdę: u ludzi da się niejedno naciągnąć i załatwić, lecz u Boga tak nie jest. Nie możemy nawet próbować porównywać Boga z człowiekiem. On jest i pozostanie Bogiem - tym, który jest absolutnie konsekwentnym w swoim działaniu i nie jest zależny od człowieka czy okoliczności. Dla Boga istnieje tylko jedna droga, dzięki której człowiek może zbliżyć się do Niego: przez Jego Syna, który powiedział: "Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie".

       Ponieważ Jezus Chrystus, Syn Boży, zmarł jako człowiek w zastępstwie za wszystkich ludzi, Bóg oferuje każdemu grzesznikowi swój ratunek. Warunki są jasne: trzeba pokutować z powodu grzesznego życia i uwierzyć w Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Wszystkie inne ludzkie drogi i strategie nie powiodą się, a ich końcem jest wieczne oddalenie od Boga.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale