7 obserwujących
2192 notki
317k odsłon
  12   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota"

Księga Objawienia 21,6

       Woda niezdatna do picia! - takie ostrzeżenie często znajduje się przy przydrożnych studniach oraz dworcowych kranach. Każdy wie, że woda czerpana w tych miejscach nie spełnia norm sanitarnych i może spowodować chorobę. Kto pomimo tego się jej napije, sam bierze na siebie odpowiedzialność za przykre konsekwencje. 

       Podobne ostrzeżenie umieszcza Bóg przed licznymi źródłami nieczystych wód tego zepsutego świata: kinem, telewizją i prasą, treściami przekazywanymi przez Internet, spotkaniami tanecznymi i innymi rozrywkami. Kto ma oczy otwarte, ten dostrzega znak ostrzegawczy: "woda niezdatna do picia!". Wszystkie te rzeczy nie są odpowiednim napojem dla ludzkiej duszy. Nie tylko dlatego, że są niezdrowe, lecz dlatego, że często są bardzo szkodliwe lub wręcz trujące. Te "mętne wody" nie potrafią zaspokoić pragnienia duszy. Ich spożywanie dla wielu ludzi zakończyło się nieodwracalną na wieczność szkody!

       Lecz Bóg nie tylko ostrzega ludzi przed wodą, która poważnie szkodzi, lecz także oferuje nieskazitelnie czystą wodę - wodę życia! Ta woda przynosi uzdrowienie i zbawienie, zaspokaja wszelkie, dotychczas niczym niezaspokojone, głębokie pragnienie ludzkiej duszy. Czy nie chciałbyś posiadać tej wody? Wsłuchaj się w głos Pana Jezusa, który wzywa Ciebie: "Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije" [Ew. Jana 7,37]. Nie trudź się już więcej, aby daremnie zaspokajać swoje pragnienie przy zatrutych źródłach tego grzesznego świata. "Każdy, kto pije tę wodę, znowu pragnąć będzie - mówi Pan Jezus w Ewangelii Jana 4,13-14 - ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki". On chce całkowicie za darmo dać Ci wodę, która wytryska ku życiu wiecznemu!

źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale