7 obserwujących
2211 notek
318k odsłon
  18   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania [...], wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga".

Przypowieści Salomona 2,1.5

       Biblia jest słowem wszechmogącego Boga, zaś człowiek istotą ograniczoną w każdej dziedzinie swojego życia. Z tego też powodu nikt nie może sądzić, że jest w stanie zrozumieć wszystko, gdyż jeśli byłoby to możliwe, musiałby być Bogiem.

       Nie jesteśmy więc w stanie pokonać naszych ograniczeń, powinniśmy je raczej zaakceptować i w pokorze przyjąć to co mówi Bóg. Uczniowie Pana Jezusa często nie rozumieli Jego słów, przyjmowali je jednak i z biegiem czasu stopniowo zaczynali rozumieć. Również i dla nas to, co dziś wydaje się zupełnie niezrozumiałe, z czasem staje się jasne.

       Biblia to wspaniała księga - wielu czytelników zachwyca się jej treścią i przesłaniem. Ale aby je właściwie zrozumieć, każda jej część czy fragment musi być rozważany w kontekście całości. Poszczególne miejsca biblijne nawzajem się uzupełniają. A im więcej ją czytamy i się w nią zagłębiamy, tym bardziej wzrasta nasze poznanie. 

       Ważne jest również to, byśmy czytali Biblię mając prawdziwe i szczere pragnienie, aby zostać pouczonym przez Boga. Dlatego też musimy zapomnieć o naszych poglądach i interpretacjach. Jakże wielu ludzi przekonało się o istnieniu Boga, o Jego miłości objawionej w Jezusie Chrystusie jedynie dzięki czytaniu samej Biblii! Nie nawrócili się do jakiejś sekty czy religii, ale do prawdziwego Boga. Jedynie Biblia jest księgą prawdy!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale