7 obserwujących
2192 notki
317k odsłon
  24   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"...aby On [Bóg] sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa".

List do Rzymian 3,26

                                                                               Przestawiony przecinek

       O królu Włoch, Umberto, opowiada się następującą anegdotę. Pewnego dnia otrzymał petycją od więźnia skazanego na wiele lat z prośbą o umorzenie wyroku. Minister sprawiedliwości zapisał na marginesie tego dokumentu notatkę: "Łaska niemożliwa, pozostawić w więzieniu". 

       Król uważnie przeczytał prośbę i przestudiował wszystkie akta powiązane z tą sprawą. Następnie wziął pióro i zmienił miejsce przecinka w notatce zapisanej przez ministra sprawiedliwości. Od tej pory brzmiała ona: "Łaska, niemożliwa pozostawić w więzieniu!". Pod tymi słowami dopisał jeszcze jedno krótkie zdanie: "Zgadzam się ". Dzięki temu skazaniec odzyskał wolność.

       Podobnie jak ten król postępuje również Pan Jezus. Wszystkie oskarżenia, które słusznie wysuwa przeciwko nam szatan, inni ludzie lub też nasze sumienie, On pragnie na zawsze wymazać. W jaki sposób to czyni? On poniósł winy tych, którzy w Niego wierzą i za nas przyjął na Siebie sprawiedliwy Boży sąd. To kosztowało Go o wiele więcej niż skreślenie piórem kilku słów! Jak wiele, możemy dowiedzieć się czytając Ewangelię i Psalmy.

       Dla grzesznika, który wyzna swoje winy przed Bogiem i uwierzy w dzieło dokonane na krzyżu Golgoty, Boże łaska sięga o wiele dalej niż królewskie ułaskawienie. Człowiek taki bowiem nie tylko jest ułaskawiony, nie tylko unika kary, lecz zostaje usprawiedliwiony!

       Jak jedyne w swoim rodzaju i doskonałe jest dzieło Pana Jezusa! Na jego podstawie wszyscy, którzy w Niego wierzą, są przez Boga uznani za usprawiedliwionych - czystych tak jakby nigdy nie uczynili niczego złego!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

      

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale