7 obserwujących
2205 notek
318k odsłon
  18   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Upamiętajcie się i wierzcie w Ewangelii"

Ewangelia Marka 1,15

       Z pewnością znasz podobieństwo o marnotrawnym synu. Zapisane jest ono w Ewangelii Łukasza 15. Pan Jezus Chrystus poprzez nie chciał pokazać swoim słuchaczom, czy jest upamiętanie. 

       Upamiętanie się lub pokutowanie oznacza radykalną zmianę dotychczasowego nastawienia. W tym podobieństwie mowa jest o synu, który nie chciał dłużej przebywać w domu rodzinnym, zażądał od ojca swojej części majątku i wyruszył do dalekiego kraju. Podobne jest nastawienie wielu ludzi wobec Boga - chcą być jak najdalej od Niego! Jednak z dala od domu, w obcym otoczeniu, ten syn nie czuł się dobrze. Gdy wydał wszystkie swoje pieniądze, nastał głód, który doprowadził go do zupełnego ubóstwa. By nie umrzeć z głodu, zatrudnił się jako pasterz świń i pragnął nasycić się tym, co jadły zwierzęta. W nędzy zaczął wspominać dom i swojego ojca. O, jakże teraz pragnąłby być przy nim! To był moment, kiedy syn zmienił swoje nastawienie, całe swoje myślenie. Podobne pragnienie zwrócenie się do Boga pojawia się i dzisiaj w sercach tych, których dotkną utrapienia czy nieszczęście.

       Jednak prawdziwa pokuta, jakiej pragnie Bóg, to coś więcej niż zmiana nastawienia. To zawrócenie o 180 stopni. Podobnie, jak widziano marnotrawnego syna, gdy wychodził z rodzinnego domu, tak jakiś czas później widziano go, gdy wracał z powrotem. Kolejnym krokiem po zmianie nastawienia był czyn. Pokuta oznacza więc zupełne odwrócenie się od dotychczasowego życia i szukanie Bożej bliskości. Jest czymś, co mogą zauważyć inni. Nie jest tylko sprawą serca, lecz objawia się zmianą przyzwyczajeń i sposobu życia. W domu swojego ojca ten syn zaczął żyć inaczej niż dotychczas. Tak samo dzieje się z człowiekiem, który nawraca się na Boga - pokutuje, zawraca ze złej drogi i zaczyna nowe życie. Czy już tego doświadczyłeś w swoim życiu?

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale