8 obserwujących
2321 notek
324k odsłony
  12   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu"

List do Hebrajczyków11,6

                                                                   Wiara czy dobre uczynki?

       Wierzyć znaczy liczyć się z Bogiem. Wiara stawia nasze nogi na drodze do nieba. Ta droga prowadzi przez Golgotę, przez to miejsce, gdzie niegdyś stał krzyż Jezusa Chrystusa. Tam umarł On za nas wszystkich, którzy w wierze Go przyjmują. 

       Tak, to właśnie grzech spowodował wielką przepaść między nami a Bogiem, której nie da się przebyć nawet dzięki wielu dobrym uczynkom. Jedynie przez śmierć Syna Bożego nasze grzechy mogą zostać odpuszczone, a krzyż jest jedynym pomostem do Boga. 

       Tylko nasza osobista wiara w Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, może nas uratować. Nic innego nie jest w stanie nam pomóc. Dlatego nie wierzcie w tę rozpowszechnioną historyjkę, że gdy staniecie u bram nieba, pojawi się św. Piotr, który z radością otworzy wam drzwi. To bajka. Tylko wiara w Zbawiciela otwiera drzwi do nieba. To jest właśnie łaska! Boża łaska dosięga wszystkich, którzy w Niego wierzą, a Boży sąd dosięgnie tych, którzy tę łaskę odrzucili. Czy naprawdę chcesz iść na wieczne potępienie? W miejsce wiecznego oddalenia od Boga?

       Jeśli się zastanawiasz, ile jeszcze pozostało ci czasu, aby się zwrócić do Boga, to Biblia mówi: dzisiaj jest dzień zbawienia. Teraz jest najlepszy czas. Odkładanie tego na jutro jest tak samo niebezpieczne jak zabawa z rozprzestrzeniającym się ogniem. Dobrze się zastanów - piekło to miejsce wiecznych mąk, ale i miejsce gdzie człowiek już zawsze będzie nękany wyrzutami sumienia z powodu swoich niewyznanych i niewybaczonych grzechów.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański 

       

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale