8 obserwujących
2325 notek
324k odsłony
  18   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Chwalcie Pana! Albowiem dobrze jest śpiewać Bogu naszemu, bo to wdzięczna rzecz; pieśń chwały jest miła".

Księga Psalmów 147,1

       Wiele jest powodów, aby chwalić Boga. Wymieńmy tu trzy z nich:

       1. Jest to dobre ze względu na Boga. On jest godzien, abyśmy Go chwalili i wielbili, po pierwsze dlatego, że jest potężny i wzniosły. "Niech chwalą imię Pana, bo Jego imię jest wzniosłe, chwała Jego jest nad ziemią i niebem". Po drugie, należy Mu się nasza pieśń pochwalna za Jego wielkie zbawienie, które stało się również naszym udziałem. Abyśmy mogli otrzymać ten wspaniały, wieczny ratunek. Bóg zapłacił najwyższą cenę - ofiarował własnego Syna. Oddał Go na krzyż i śmierć. Jakże teraz miałaby ucichnąć nasza pieśń pochwalna, dziękczynienie i uwielbienie?

       2. Jest to dobre ze względu na wierzących. Sam Pan Jezus pośród swoich chce, aby wznosiła się chwała dla Boga. Któż inny, jak nie nasz Zbawiciel, napełnia nasze serca i pobudza je, aby chwaliły i wysławiały? Jeśli mamy Pana przed oczami i patrzymy tylko na Niego, nasze serca są poruszone i pragniemy szczerze uwielbiać Boga.

       3.Jest to dobre ze względu na niewierzących. Pewnego dnia dwóch ze sług Pana znalazło się bezpodstawnie w więzieniu w Filippi: "A około północy Paweł i Sylas modlili się i śpiewem uwielbiali Boga, więźniowie zaś przysłuchiwali się im". Jak wielkie wywarło to wrażenie na innych, widzimy w dalszej części tej historii: nikt z więźniów nie uciekł, gdy Bóg wywołał trzęsienie ziemi i drzwi więzienia się otwarły! Oby i nasze zachowanie przynosiło chwałę Bogu, a nasze zwiastowanie pochodziło z wdzięcznego i radosnego serca. Wówczas szybko będziemy mogli zobaczyć, jak Bóg działa przez nas w sercach innych ludzi!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale