8 obserwujących
2745 notek
343k odsłony
  12   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"...Chrystus cierpiał za was, zostawiając wam przykład, abyście wstępowali w Jego ślady".

1. List Piotra 2,21

       Kto na tej ziemi chce być wiernym naśladowcą Pana Jezusa, nie zawsze ma łatwe życie. Będzie wyśmiewany przez niewierzących, ignorowany, być może nawet wyszydzany albo wręcz znienawidzony. Niektórzy wierzący są dyskryminowani i niesprawiedliwie traktowani, ponieważ ludzie sprzeciwiający się im wiedzą, że nie będą oni się temu opierać ani walczyć o swoje prawa. Krótko mówiąc: uczeń Pana Jezusa na drodze wiary musi przejść przez wiele doświadczeń. Żebyśmy się tym nie zniechęcali  nie podawali, w Słowie Bożym znajdujemy wiele pokrzepiających wskazówek. Przez nie Bóg woła: "Czy nie przekazałem ci: Bądź mocny i mężny? Nie bój się i nie lękaj się, bo Pan, Bóg twój, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz" [Joz. 1,9]. 

       Apostoł Piotr stawia nam za przykład życie Pana Jezusa na tej ziemi. Jak wiele On wycierpiał! W zamian za okazaną miłość doznał wielkiej nienawiści. Szatan próbował skusić Go na wszystkie możliwe sposoby. Pan Jezus cierpiał z powodu sprzeciwu grzeszników i niewierzących, którzy Go otaczali. Jak małe i nieznaczne okazują się nasze cierpienia, gdy porównujemy je z doświadczeniami, które przeszedł Pan.!

       Dalej pisze Piotr: Chrystus cierpiał za was. Czyż On nie dokonał wszystkiego dla nas? To dla nas przyszedł na tę ziemię. Dla nas został uczyniony grzechem. Dla nas umarł, dla nas złożył siebie w ofierze. Spoglądając na Niego przez wiarę, możemy tylko powiedzieć z najgłębszym podziwem i uwielbieniem: "Syn Boży, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie" [Gal. 2,20]. Oby ta świadomość, czego On dla nas dokonał, stale pocieszała nas i dodawała nam nowych sił do wiernego podążania za Nim.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale