8 obserwujących
2325 notek
324k odsłony
  12   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Nie wiecie, co jutro będzie".

List Jakuba 4,14

       W pewnym małym miasteczku odbywały się spotkania przy Słowie Bożym, podczas których głoszono dobrą nowinę o zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Przed jednym z takich spotkań rozmawiały ze sobą dwie kobiety. Jedna z nich wierząca chrześcijanka, mówiła drugiej o konieczności przyjęcia Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela. "Tak - odpowiedziała druga - wiem już, że muszę obrócić tę stronę w księdze mojego życia i rozpocząć kolejną".

       "Ale czy jest pani pewna, że to nie jest już ostatnia strona tej księgi"? - zapytała chrześcijanka. Jej rozmówczyni słysząc to, zamilkła - nigdy jeszcze nie pomyślała!

       Również i wypadku każdego z nas aktualne są słowa: "Jutro nie należy do mnie". Z tego tez powodu byłoby głupotą odkładać na jutro decyzję dotyczącą naszego przyszłego życia. Nie wiemy przecież, czy Bóg da nam jeszcze na tyle czasu, byśmy mogli zrealizować wszystkie nasze szczytne zamiary. Gdyby nawet to było rzeczywiście takie proste, jak przewrócenie strony w książce i choćbyśmy nie wiadomo jak starali się , aby w przyszłości postępować lepiej, to jednak każdy grzech na poprzednich stronach pozostałby ciągle niewymazany!

       Nie wystarczy odwrócić jedynie kolejnej strony. Najpierw trzeba uporządkować swoją przeszłość, czyli otrzymać przebaczenie popełnionych grzechów. Dzięki Bogu, każdy, kto szczerze pragnie oczyścić się przed Nim ze swoich win, może otrzymać przebaczenie przez wiarę w Jezusa Chrystusa i Jego dzieło odkupienia dokonane na krzyżu Golgoty. Dopiero wtedy, gdy przeszłość zostanie rozliczona, człowiek może z Bożą pomocą otworzyć nową stronę księgi swojego życia - rozpocząć nowe życie z Bogiem i ku Jego chwale!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale