8 obserwujących
2745 notek
343k odsłony
  18   2

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa"

List do Galicjan 2,16

       Może przez całe swoje życie wysilasz się, by podobać się Bogu. Uczono cię, że musisz zadać sobie trud, by pojednać się z Nim. Dobrze wiesz, że nie masz społeczności z Bogiem i grzech oddziela cię od Niego - wiedziały już o tym wysoko rozwinięte ludy pierwotne, o czy czytamy w pierwszej księdze Biblii. Z tego też powodu może próbujesz zmienić swój stan przed Bogiem przez własną sprawiedliwość, właściwe myśli i dobre postępowanie. To również jest ważne, ale czyniąc to z pewnością nie osiągnąłeś upragnionego spokoju sumienia. Czy człowiek w ogóle jest w stanie tak żyć, żeby w pełni zadowolić Boga? Biblia mówi wyraźnie: nie [zob. Rzym. 3,10]!

       Pomyśl o swoich innych staraniach w tej kwestii: miłość do ludzi, dobre uczynki, trwanie w modlitwie, chodzenie do kościoła czy zboru. Ale dodaj jeszcze proszę do tej listy wszystkie inne uczynki, jaki popełniłeś w swoim życiu - te złe, niewłaściwe i zrób podsumowanie. Proszę cię, uczyń to szczerze!

       Czy dzięki temu Bóg uwolnił cię od twoich win i grzechów? Czy otrzymałeś pokój z Bogiem? Jednym z najstarszych pytań ludzkości jest: "Jakże więc człowiek może być sprawiedliwy w obliczu Boga?" [Job 25,4].Pytanie to jest dziś tak samo aktualne, jak za dawnych czasów Joba. Biblia udziela na nie odpowiedzi każdemu grzesznikowi. Bóg pragnie usprawiedliwić każdego, "który wierzy w Jezusa" [Rzym. 3,26], to znaczy każdego, dla którego Jezus Chrystus nie tylko jest człowiekiem, ale prawdziwym Bogiem - każdego, kto z wiara przyjmie, że On poniósł wszystkie jego winy. To może uczynić jedynie ten, kto zobaczy i uzna przed Bogiem, że jest słaby i grzeszny. Czy już to uczyniłeś?

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

       

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale