8 obserwujących
2315 notek
323k odsłony
  12   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Pewien człowiek przygotował wielką wieczerzę i zaprosił wielu. I posłał swego sługę w godzinę wieczerzy, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe"

Ewangelia Łukasza 14,16-17

       W tym mieście jest wielkim zaszczytem być zaproszonym na wspólny posiłek ze sławnymi osobistościami. Sytuacja takie są pożądane nie ze względu na wyszukane potrawy, które są podawane, lecz z powodu rozmów mających miejsce przy stole, nawet choćby miało się być jedynie ich słuchaczem. Również sam Pan Jezus rozmawiał będąc w gościnie u jednego z przedniejszych faryzeuszy. Rozmowa ta była tak ważna, że znajdujemy ją zapisaną w Biblii.

       Jeden z zaproszonych gości powiedział wtedy: "Błogosławiony ten, który będzie spożywał chleb w Królestwie Bożym!". Pan odpowiedział na te słowa podobieństwem o wielkiej wieczerzy. Używając tego podobieństwa kieruje uwagę obecnych tam osób na przyszłą wieczerzę w Królestwie Bożym, na którą wielki Bóg zaprosił każdego człowieka. Jest to wieczerza, czyli wieczorny posiłek, ponieważ wraz z nią kończy się dzień - obrazowe przedstawienie obecnego czasu łaski. Wieczerza ta jest wielka nie tylko dlatego, że Boża chwała jest tam obecna, lecz również dlatego, że jej uczestników jest bardzo wielu.

       Nadszedł wieczór, w którym rozlega się wołanie: "Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe!". Jak wielu zostało zaproszonych na przełomie ostatnich dwóch tysięcy lat! Mimo to jednak lekkomyślnie odmówili, jak to Pan przedstawia w tym podobieństwie. Kto odpowiedział na Jego wezwanie? Przeważnie nie byli to ludzie sławni i wielcy w tym świecie, lecz "ubodzy, ułomni i chromi". Dla tych, którzy nie szukają wymówek, ale bezwarunkowo przyjmują, ze są przed Bogiem niegodnymi, nieprzydatnymi, nieudolnymi i zagubionymi - dla nich przygotował On Swoje błogosławieństwo: wybaczenie grzechów, życie wieczne i głęboką radość w społeczności z Nim.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

       

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale