mariuszsek mariuszsek
36
BLOG

Ruszyły prace warszawskiej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości.

mariuszsek mariuszsek Rozmaitości Obserwuj notkę 2
W środę w warszawskim Centrum przedsiębiorczości odbyło się pierwsze spotkanie Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości. Głównym zadaniem merytorycznym komisji jest współtworzenie i konsultowanie polityki miasta w dziedzinie przedsiębiorczości. Do zadań komisji będzie należało również opiniowanie tematów i działań dotyczących tej tematyki.

W dłuższej perspektywie celem działania komisji jest polepszenie i podwyższenie efektywności działań kierowanych do przedsiębiorców z Warszawy. Organizacje powołujące komisję są blisko firm, dlatego są one dla Urzędu dobrym źródłem wiedzy o potrzebach tej grupy. Podczas pierwszego posiedzenia komisji zwrócono również uwagę na potrzebę rozwoju przedsiębiorczości nie tylko wśród osób będących aktywnych na rynku pracy, ale także wśród młodzieży oraz seniorów.  

image


Podczas posiedzenia wybrano również prezydium komisji, a także przyjęto regulamin. Wśród organizacji, których przedstawiciele znaleźli się w Komisji Dialogu ds. przedsiębiorczości znalazły się Sukces Pisany Szminką , Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacja Wolności Gospodarczej, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Fundacja ITgirls, Polska Izba Firm Szkoleniowych, Fundacja Digital University, Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), Europejska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Lady Business Club.


Komisja  powstała z inicjatywy warszawskich radnych w tym Anny Auksel-Sekutowicz, która również była obecna podczas posiedzenia komisji. 


mariuszsek
O mnie mariuszsek

Piszę to co widzę

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości