49 obserwujących
385 notek
397k odsłon
817 odsłon

Przypomnijmy o Rotmistrzu w Zabrzu

Wykop Skomentuj2

W grudniu ub. r. zwróciłem się o pomoc w zbieraniu podpisów pod apelem o ustanowienie europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. O tym, że nie wszyscy zbyli tę prośbę wzruszeniem ramion świadczy odzew z Zabrza.

11 grudnia 2010 r. na macierzystej stronie akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), został zamieszczony link do pliku pdf z formularzem petycji w sprawie europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (zob. www.michaltyrpa.blogspot.com ).

7 stycznia b.r. dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 im. rtm.Witolda Pileckiego w Zabrzu przesłała 253 podpisy złożone pod naszą petycją przez nauczycieli i uczniów zabrzańskiego zespołu szkół noszącego imię Rotmistrza:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=501751628258&set=a.501751528258.278724.300842628258

Dziękuję pani dyrektor Grażynie Kossowskiej-Łysy i środowisku związanemu z kierowaną przez nią placówką za wkład w zainicjowaną przed trzema laty akcję społeczną „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Miło przekonać się, że nie na darmo Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu obrał sobie tego właśnie patrona.

To kolejne potwierdzenie, że mieszkańcy, władze i samorządowcy Górnego Śląska doskonale rozumieją wagę Sprawy, o którą od stycznia 2008 r. walczymy. Warto przypomnieć, że rok temu, z inicjatywy Fundacji Paradis Judaeorum, jednemu z katowickich placów, nadano nazwę „Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego” (zob. pismo Przewodniczącego Rady Miasta Katowice ).

Warto dodać, że do naszej obywatelskiej inicjatywy z życzliwością odnieśli się także m. in. Śląski Kurator Oświaty (zob. pismo z Kuratorium Oświaty w Katowicach ), Marszałek Województwa Śląskiego (zob. pismo ), Wojewoda Śląski (zob. pismo ), a także Oddział Śląski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (zob. link ).

Mam nadzieję, że przykład dany przez Zespół Szkół nr 3 im.rtm.Witolda Pileckiego w Zabrzu okaże się zachętą także dla innych. Nie tylko dla szkół i nie tylko na Śląsku.

Trzeba sobie uświadomić, że w obliczu lekceważenia ze strony polityków i mediów, powodzenie odbudowy pamięci o Ochotniku do Auschwitz – w Polsce, w Europie i na świecie – zależy od każdego z nas.

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale