49 obserwujących
385 notek
389k odsłon
581 odsłon

Politycy zaproszeni na Marsze Rotmistrza

Plakat krakowskiego Marszu Rotmistrza 2011
Plakat krakowskiego Marszu Rotmistrza 2011
Wykop Skomentuj

Akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” to apolityczna inicjatywa obywatelska. Do realizacji jej celów zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli. Dotyczy to także polskich polityków.

Stałym elementem akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) są organizowane corocznie 13 maja, Marsze Rotmistrza. Od stycznia 2008 r. stale podkreślam, że nasza obywatelska inicjatywa ma charakter apolityczny. Nie znaczy to przecież, żeby polskim politykom ktokolwiek „przypominać o Rotmistrzu” zakazywał. Więcej na ten temat w opublikowanym dwa miesiące przed nadchodzącym jubileuszem, wywiadzie „WITOLD PILECKI – WZÓR UNIWERSALNY”).

Z tych powodów niejednokrotnie zwracałem się o pomoc w ustanowieniu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem m. in. do Grzegorza Napieralskiego. Dlatego zaproszenie na gdański Marsz Rotmistrza – wraz z informacją, że zaszczyci go swą obecnością Kazimierz Piechowski, przyjaciel Rotmistrza z Auschwitz - przesłałem wczoraj Hannie Foltyn-Kubickiej. Dlatego, również wczoraj, zaprosiłem na krakowski Marsz Rotmistrza Jarosława Gowina, który w Rynku Głównym wręczał egzemplarze Konstytucji 3 maja, a ode mnie otrzymał w zamian ulotkę naszej akcji (jak taka ulotka wygląda, można się przekonać pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com ).

Również z tego powodu, na dziewięć dni przed 110. rocznicą urodzin rtm.Witolda Pileckiego, na adresy europosłów, senatorów, posłów na Sejm oraz dziennikarzy, trafił taki oto list:
                                                                                                                                                        

Od. Michał Tyrpa, Data: 4 maja 2011 11:56
Temat: MARSZE ROTMISTRZA 13 maja 2011 r. - ZAPROSZENIE
Do: [adresy europosłów, posłów, senatorów, klubów parlamentarnych]                                                           
                  DW: [adresy dziennikarzy kilkudziesięciu redakcji]

Posłanki i Posłowie
Rzeczypospolitej Polskiej
do Parlamentu Europejskiego


oraz

Senatorowie i Posłowie na Sejm
Rzeczypospolitej Polskiej


Do wiadomości mediów

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do faktów odnośnie akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"), znanych polskim parlamentarzystom, europarlamentarzystom i dziennikarzom między innymi z załączonych niżej listów z 4 grudnia i 10 listopada 2010 r., zapraszam Państwa na Urodziny Rotmistrza Witolda Pileckiego.

13 maja 2011 r. będziemy świętować 110. rocznicę urodzin Ochotnika do Auschwitz. Uczestnicy apolitycznej inicjatywy obywatelskiej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") w wielu Polski uczczą ten okrągły jubileusz udziałem w Marszach Rotmistrza.

Do chwili obecnej organizację Marszów Rotmistrza 2011 potwierdzono w 25 miastach Polski. Ich lista (którą uzupełnić trzeba o Tarnów) dostępna jest od 13 kwietnia b.r. na macierzystej stronie akcji:
www.michaltyrpa.blogspot.com

Przed 13 maja zachęcam także do odwiedzania strony
www.marszrotmistrza.blogspot.com orazprofilu naszej akcji
w serwisie Facebook, a także dostępnych tam profilów Marszów Rotmistrza w poszczególnych miastach.

Proszę o przekazanie niniejszego zaproszenia osobom, którym w Państwa ocenie postać rtm.Witolda Pileckiego jest droga.

PRZYPOMNIJMY O ROTMISTRZU! TRZEBA DAĆ ŚWIADECTWO..

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

www.michaltyrpa.blogspot.com

www.witoldsreport.blogspot.com

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258


[Załącznik: listy z 4.XII.2010 i z 10.XI.2010]

Zapraszając przedstawicieli świata polityki i mediów - osoby, których „przypominanie o Rotmistrzu” interesuje słabo albo wcale (a świadczą o tym dobitnie nasze ponad trzyletnie już doświadczenia) - nade wszystko zapraszam was, tzw. zwykłych ludzi. To, czy postać Witolda Pileckiego stanie się powszechnie rozpoznawalną, w ostatecznym rozrachunku zależy przecież nie od tego, czy politycy ogłoszą kolejną uchwałę.. Dlatego od stycznia 2008 r. powtarzam z uporem:

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Zob. także: http://mementomori.salon24.pl/posts/

Zobacz galerię zdjęć:

Plakat gdańskiego Marszu Rotmistrza 2011
Plakat gdańskiego Marszu Rotmistrza 2011 Pocztówka akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" na 110. urodziny Witolda Pileckiego.
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale