49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
488 odsłon

Konkurs wiedzy o europosłach, senatorach i posłach

Wykop Skomentuj8

Uczestnicy obywatelskiej inicjatywy „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) ślą do premiera listy z poparciem apelu skierowanego do Donalda Tuska 14 czerwca b.r. w byłym KL Auschwitz. Tymczasem w facebookowym profilu naszej akcji trwa konkurs wiedzy o Parlamencie Europejskim i parlamencie polskim.

Jak informowałem (zob. www.michaltyrpa.blogspot.com ), polscy parlamentarzyści i europarlamentarzyści z najwyższym lekceważeniem, potraktowali skierowane do nich ze strony Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, zaproszenie do udziału w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Nasi politycy, prześcigający się w deklaracjach o umiłowaniu Ojczyzny, i w tym roku pokazali, jak głęboką pogardą darzą polskie ofiary niemieckiego ludobójstwa. Jedynym, przypomnę, parlamentarzystą, który pojawił się 14 czerwca b.r. na uroczystościach w byłym KL Auschwitz, jest poseł SLD Stanisław Rydzoń.

W tej sytuacji nie należy się pewnie dziwić, że i prośby do parlamentarzystów o poparcie apelu skierowanego do premiera Tuska pod Ścianą Straceń, puszczone zostały mimo uszu. Nasi europosłowie, senatorowie i posłowie, zbyt są przecież zajęci kampanią wyborczą, żeby sobie głowę zawracać więźniami Auschwitz, czy jakimś rotmistrzem Pileckim..

Dlatego też, po opublikowaniu tekstu „Przypomnijmy o Rotmistrzu premierowi” i zamieszczeniu go w profilu akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” na Facebooku, zainicjowany został konkurs wiedzy o parlamencie polskim i Parlamencie Europejskim.

W chwili, gdy piszę te słowa, uczestnicy naszego kwizu doszli już do trzeciego etapu, ustalając m. in. że na ponad sześciuset polskich europarlamentarzystów i parlamentarzystów, odpowiedzieć na prośbę o wsparcie apelu do premiera zechciała (tzn.potrafiła!) tylko jedna osoba..

Kto? Nie, jako że konkurs nadal trwa, nie podam odpowiedzi na to pytanie. Zamiast tego zachęcam do stanięcia w szranki i sprawdzenia swojej wiedzy o funkcjonowaniu naszych przedstawicieli w Sejmie, Senacie i Parlamencie Europejskim. Pytania i dotychczas udzielone odpowiedzi znajdziecie w komentarzach pod najnowszym linkiem tu:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale