28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  54   0

203 przyczynek do polskiej geopolityki. (IGP)

Salonową cechą, tak w przypadku prof. Andrzeja Paczkowskiego mówiącego o nieczytanej książce Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia", jak i wszelkich lwów salonu III RP - jest lekceważenie faktów oraz ignorowanie dowodów potwierdzających lub zaprzeczających te fakty.
 
Mam niepokojące przekonanie o tym, że nieustający kłopot ze światową, a skutkiem tego polską geopolityką bierze się z fałszywych diagnoz. Ale dla polskiej geopolityki, dla polskiej przyszłości ekstremalnym zagrożeniem jest irracjonalny świat pobożnych życzeń polskich elit, które gotowe są z prawdziwą furią atakować prawdę o realnej rzeczywistości.
To jest śmiertelne zagrożenie dla prawdziwej polskiej przyszłości.
 
Niestety, tak jak polska policja może sobie pozwolić na zignorowanie dowodów rzeczowych*), tak polski salon z wściekłością ignoruje rzeczywistość.
 
Zarówno Wałęsa jak i Kwaśniewski byli TW, a ich uwikłanie w niejasne powiązania polityczne i zależności od gier operacyjnych, nie tylko polskich służb, są ważnym elementem określającym aktualny stan polskiej rzeczywistości.
Te okoliczności powinny być dokładnie zbadane, przeanalizowane, a z analiz muszą być wyciągnięte wnioski, niezbędne do logicznego i efektywnego konstruowania wytycznych do polskiej geopolityki na następne dziesięciolecia.
 
Musimy wiedzieć jak jest, by racjonalnie planować przyszłość.
To jest oczywisty element polskiej racji stanu.
 
Ktokolwiek twierdzi inaczej, jest idiotą, który powinien być natychmiast wyeliminowany z polskiej polityki. Jest groźniejszy dla polskiej przyszłości od dywizji czołgów Heinza Guderiana na przedpolach Warszawy.
 
Przejawem najwyższej nieodpowiedzialności polskiego salonu jest udawanie głupca, zaprzeczanie faktom w imię poprawności politycznej, świętego spokoju, a także niewątpliwego nieróbstwa intelektualnego, osłanianego wykrętnym odwołaniem do poszanowania "uznanych autorytetów"**).
 
O uznaniu autorytetów nie decyduje przecież tani poklask, ani nawet powszechna opinia salonu, ale zweryfikowana prawda historyczna.
___________________________________________________________________________________
Przypis:
**) Nie każdy Dyzma jest autorytetem, nawet jeśli jest byłym prezydentem.
___________________________________________________________________________________
272.700
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale