Marek Migalski Marek Migalski
452
BLOG

Zobaczcie,kogo nominowałem do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej

Marek Migalski Marek Migalski Polityka Obserwuj notkę 9

 

Co roku każdy europoseł ma prawo nominować jeden podmiot do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. W tym roku nominowałem stowarzyszenie PoMoc z Katowic.

Stowarzyszenie od 2001 roku prowadzi działania na rzecz wolności i godności człowieka, wspierając kobiety i ich dzieci, pokrzywdzone przez współczesne formy niewolnictwa (w procederze handlu ludźmi) oraz uwikłane w przemoc.  Działania te obejmują udzielenie bezpiecznego, anonimowego schronienia w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wychowawczym, pomoc socjalną, materialną, prawną, psychologiczną, terapeutyczną, aktywizację zawodową, mieszkania readaptacyjne. Stowarzyszenie prowadzi działania prewencyjne: warsztaty profilaktyczne dla młodzieży, szkolenia i konferencje, wydaje broszury informacyjne m.in. poradnik „Bezpieczna praca za granicą”, a także prowadzi pracę streetworkerską w środowisku kobiet uwikłanych w prostytucję i narażonych na proceder handlu ludźmi.  Beneficjentami Stowarzyszenia są obywatele Polski oraz cudzoziemcy poszkodowani na terytorium Polski.

Przedstawicielki stowarzyszenia PoMoc: siostra Anna Bałchan oraz Magdalena Lasota wzięły udział w organizowanym przeze mnie I. Kongresie Praw Człowieka i opowiedziały o procederze handlu ludźmi.

Dotychczas miałem szczęśliwą rękę do nominacji. Moje poprzednie kandydatury: Inicjatywa Wolna Białoruś w 2011r. oraz stowarzyszenie Wiosna za akcję „Szlachetna Paczka” w 2012r. otrzymały tę prestiżową nagrodę.

Więcej o Europejskiej Nagrodzie Obywatelskiej na stronie:http://www.migalski.eu/w-europarlamencie/moj-dzien-w-europarlamencie/nominacja-do-europejskiej-nagrody-obywatelskiej/17-04-2013

 

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka