Blog
widz i uczestnik
Marek Migalski
Marek Migalski doktor politologii, eurodeputowany wiceprezes PJN
280 obserwujących 1149 notek 2006791 odsłon
Marek Migalski, 19 kwietnia 2013 r.

Zobaczcie,kogo nominowałem do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej

 

Co roku każdy europoseł ma prawo nominować jeden podmiot do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. W tym roku nominowałem stowarzyszenie PoMoc z Katowic.

Stowarzyszenie od 2001 roku prowadzi działania na rzecz wolności i godności człowieka, wspierając kobiety i ich dzieci, pokrzywdzone przez współczesne formy niewolnictwa (w procederze handlu ludźmi) oraz uwikłane w przemoc.  Działania te obejmują udzielenie bezpiecznego, anonimowego schronienia w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wychowawczym, pomoc socjalną, materialną, prawną, psychologiczną, terapeutyczną, aktywizację zawodową, mieszkania readaptacyjne. Stowarzyszenie prowadzi działania prewencyjne: warsztaty profilaktyczne dla młodzieży, szkolenia i konferencje, wydaje broszury informacyjne m.in. poradnik „Bezpieczna praca za granicą”, a także prowadzi pracę streetworkerską w środowisku kobiet uwikłanych w prostytucję i narażonych na proceder handlu ludźmi.  Beneficjentami Stowarzyszenia są obywatele Polski oraz cudzoziemcy poszkodowani na terytorium Polski.

Przedstawicielki stowarzyszenia PoMoc: siostra Anna Bałchan oraz Magdalena Lasota wzięły udział w organizowanym przeze mnie I. Kongresie Praw Człowieka i opowiedziały o procederze handlu ludźmi.

Dotychczas miałem szczęśliwą rękę do nominacji. Moje poprzednie kandydatury: Inicjatywa Wolna Białoruś w 2011r. oraz stowarzyszenie Wiosna za akcję „Szlachetna Paczka” w 2012r. otrzymały tę prestiżową nagrodę.

Więcej o Europejskiej Nagrodzie Obywatelskiej na stronie:http://www.migalski.eu/w-europarlamencie/moj-dzien-w-europarlamencie/nominacja-do-europejskiej-nagrody-obywatelskiej/17-04-2013

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Ufa Ile to już notek poświęciła mi Pani po tym, jak zadeklarowała Pani publicznie, ze nigdy...
  • @karamboli I pan sie pomylił, i ja -było 67:) Pzdr
  • blokada musaiełm skasować kilka wpisów i zablokować ich autorow - nawet nie wyobrażacie...

Tematy w dziale