4 obserwujących
14 notek
20k odsłon
  2354   0

ANDRZEJ WAJDA, ZAWODOWY PASZKWILANT AK, PLUJE NA TRUMNY POLAKOW

... Jeszcze nie dogasł samolot w podsmoleńskim lesie, gdy zastępczyni prezesa IPN, Janusza Kurtyki - Maria Dmochowska - weszła do gabinetu szefa i rozpoczęła myszkowanie w biurkach. W dzień śmierci szefa IPN-u, Dmochowska już w sobotę rozmyślała nad rotacjami personalnymi w IPN-ie (sic!). Ta pani zasługuje na umieszczenie jej na liście hańby RP. To niebywałe, by w czasie, gdy miliony Polaków czczą pamięć tragicznie zmarłych przedstawicieli naszej ojczyzny, inni jak hieny cmentarne chcą na tym skorzystać.

 
Dzisiaj dodajemy następne nazwisko do listy hańby narodowej: nazwisko nadwornego fircyka filmowego PRL-u i sługusa komuny - Andrzeja Wajdy, który wystosował na łamach wiadomej „Gazety Wyborczej”  list protestacyjny przeciwko umieszczeniu trumien pp.Kaczyńskich na Wawelu.
 
Wajda, którego filmy są "po linii i na bazie" precyzyjnie wypracowanymi paszkwilami na AK, a który bezwstydnie powołuje się na to, że jego ojciec zginął w Katyniu - co nie jest prawdą, bo nazwisko oficera Wajdy na liście katyńskiej, to tylko przypadkowa zbieżność - śmie wtrącać się do nie swoich spraw i to w tak ohydny sposób.
 
Jest to akcja nieodpowiedzialnego, zawistnego starca, która napawa wstydem dla nas wszystkich. Wstyd ten odbije się szerokim echem w świecie i zostanie Wajdzie zapamiętany.
 
 
Proszę wszystkich o wystosowanie protestu, potępienie i napiętnowanie tego rodzaju niepatriotycznych akcji. Jesteśmy w narodowej zalobie i pan Wajda powinien sobie wziąć na wstrzymanie.
 
 
Rozumiemy, że pan Wajda przygotowuje sobie miejce na Wawelu na własną trumnę. Sugerowalibyśmy, aby położył się jednak na Skałce - obok innego zdrajcy narodu i współpracownika SB: niejakiego Czesława Miłosza. To jest w sam raz towarzystwo dla niego. Tam jest jego miejsce.
  
 
Prosze wszystkie organizacje polskie o wystosowanie kategorycznego protestu.
 
 
Towarzystwo Krzewienia Nadziei
Chicago-Stevens Point, USA
 
 
Prezes
Miroslawa Kruszewska
(USA)
 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale