Gorące tematy:

0 obserwujących
51 notek
6404 odsłony
618 odsłon

Kasjer lewicy sypie!

Wykop Skomentuj35

 

 

Kasjer lewicy zaczął sypać:
 
 
„Przez lata milczał i unikał wymiaru sprawiedliwości. Zaczął sypać, gdy trafił za kraty. Peter Vogel, zwany kasjerem lewicy…”
 
 
 
 
 
 
Omerta na prawicy jeszcze złamana nie została:
 
 
„…dokumenty nie kłamią. Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90. oraz luki w prawie, które sami pomogli tworzyć. Kilka razy otarli się o granice prawa. Zgromadzony przed laty majątek posiadają do dziś i nawet jeśli PiS się rozpadnie, jego liderzy będą mieli zapewnione utrzymanie dzięki spółkom pasożytującym na majątku publicznym.”
 
 
„Politycy dawnego PC nie robili tajemnicy z tego, że budowę zaplecza gospodarczego uważają za warunek przetrwania w polityce. - Patrz, co robią czerwoni - mówił mi w 1992 r. Maciej Zalewski, wówczas prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego. - Uwłaszczyli się, mają spółki, pieniądze, media. Jeżeli nie będziemy robić tak samo, to za kilka lat znikniemy, a oni przetrwają.
 
15 marca 1990 r. powstała Fundacja Prasowa "Solidarność" (FPS). Jarosław Kaczyński był wówczas senatorem i redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność". Uchodził za prawą rękę Lecha Wałęsy. Po jego wyborze na prezydenta przez kilka miesięcy był drugą najważniejszą osobą w Polsce. Fundatorami FPS byli: Maria Stolzman (…), Sławomir Siwek, Jarosław Kaczyński, Krzysztof Czabański, Maciej Zalewski, Bogusław Heba.”
 
„Jesienią 1990 r. (…) Jarosław Kaczyński zażądał przekazania "Ekspresu Wieczornego" - wówczas najbardziej poczytnej gazety stołecznej obok "Życia Warszawy". Sprawa została sfinalizowana w maju 1991 r., gdy Kaczyński pełnił funkcję ministra stanu i szefa kancelarii prezydenta Wałęsy.
 
Z reguły spółki lub fundacje związane z politykami nabywały same tytuły gazet. FPS oprócz tytułu nabyła (…) budynki, a także gmach w samym centrum Warszawy, w którym mieściła się siedziba "Expressu". Za cały majątek Fundacja zapłaciła prawie 42 mld starych zł, czyli 4,2 mln PLN. (…)
 
Pieniądze pochodziłygłównie z państwowego banku BPH kierowanego przez Janusza Quandta. Quandt uchodził wówczas za menadżera związanego ze ścisłym kierownictwem byłego PZPR.”
 
„BPH dofinansował spółkę Telegraf kontrolowaną przez Porozumienie Centrum…”
 
„4 października 1991 r. Sejm przyjął ustawę dotyczącą budownictwa mieszkaniowego. Ustawa przygotowana została w Ministerstwie Budownictwa, kierowanym przez ówczesnego wiceprezesa PC Adama Glapińskiego. (…)FPS przejęła wynajmowane wcześniej budynki w samym sercu Warszawy”
 
„W 1995 roku powstała spółka "Srebrna"…”
 
 
Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale