51 obserwujących
1365 notek
907k odsłon
  349   0

Dwa SŁOWA NA NIEDZIELĘ o oszustwach podkomisji smoleńskiej

TVN (Warner Bros/Discovery)  zapowiedział na niedzielę powtórkę w głównym kanale materiału na tytułowy temat. Dla mnie w materiale TVN zaskakująca jest jedynie skala naiwności i bezczelności podkomisji bo - orientując się w zagadnieniach z nauk ścisłych oraz znając poprzedzające go występy Macierewicza i jego tak zwanych ekspertów  - o tym, że raport Macierewicza to jedna wielka bzdura wiedziałem po jego przeczytaniu i znalezieniu owych bzdur.

Zdumienie naiwnością podkomisiów powiększa fakt, że TVN po prostu raport NIAR posiada.
image

Teraz dwa słowa o tym, czego - w myśl znanej skądinąd zasady "... tym gorzej dla faktów" akolici Macierewicza i Kaczyńskiego nie powinni oglądać, bo tym gorzej będzie dla faktów gdyż wykonany koszem 2 000 000$ raport amerykańskiego instytutu już teraz okazuje się rosyjską narracją.
W całej historii podkomisji a wcześniej zespołu Macierewicza  dwa były koronne dowody na zamach na brata prezesa więc do ostatecznego udowodnienia obu zaprzęgnięto NIAR (National Institute for Aviation Research w Wichita)
Pierwszym było, że brzoza nie może przeciąć skrzydła.
Dowody uzyskiwano przyjmując zupełnie nierealistyczne parametry materiałów. Na wąłczonej do raportu podkomisji symulacji brzoza ma wytrzymałość na ścinanie dużo mniejszą niż najsłabszy styropian. Wprawdzie NIAR na zamówienie Binendy taką symulację wykonał i ta znalazła się w raporcie podkomisji, ale w podpisie najprawdopodobniej NIAR wymógł zastrzeżenie, że takie brzozy to piecze z ubitej piany (merinque) członek ISASI a prywatnie żona Biniendy. 
image

Natomiast w swoim raporcie NIAR odpowiedział, że prawdziwa brzoza jak najbardziej może przeciąć skrzydło.
image

Nieco późniejszy jest drugi dowód - na wystrzelenie drzwi wybuchem.
Pechowo dla siebie i podkomisji NIAR w prawym górnym rogu symulacji wykorzystanej w filmowej wersji raportu umieścił zegar czasu dzięki  czemu możliwe jest zmierzenie prędkości wbijania drzwi a z niej przyspieszenia hamowania  i ustalenie, że siła hamująca nie zależy od prędkości. To jest możliwe tylko kiedy gęstość gruntu lub współczynnik oporu czołowego wynosi zero.
Generał Pytel w drugiej części wywiadu tak przystępnie ujmuje problem oporu dynamicznego "Strzelanie z łuku to sztuka. Ale jak się trafi to masakra - nie przestrzeli pani worka z piaskiem pociskiem karabinowym, a strzała z łuku przejdzie."
imageW raporcie dostarczonym Macierewiczowi absurdalnego wstrzelenia już nie ma -  drzwi zostają wciśnięte do ziemi przez kadłub.
image

I to by było na tyle ale tylko do czasu kiedy będziemy mogli poznać zamówione przez podkomisję opracowania ukryte pod numerami 48, 49 i 53.
image

  

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale