Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  67   0

Libertas.Pelne przemowienie Ganleya na Konwencji w Rzymie cz2

 Widze Europe dzisiaj i ciagle widze ta nadzieje , która wykreowala współczesny swiat. Ale widze tez potege w upadku…, widze kontynent , który zagubil swoja droge .Zaczynamy być gotowi do zakceptowania naszego przeznaczenia i tolerowania ,czegos co jest dalekie od doskonałości.
Co ja dokladnie pod tym rozumiem.
Około 80 procent  prawa , któremu podlegamy ,które decyduja o Twoimzyciu …jest teraz wymyslane przez biurokratow w Brukselii
Czasmi nazywam ich mediokratami…, co poniektórzy traktuja jako osobisty atak na nich. To nie jest żaden personalny atak . To istniej z definicji , smietank agromadzu sis na gorze w Demokracji.
Z drugiej strony , kiedy musisz być pozbawiony demokratycznej legitymacji aby stanowic prawo… to jest ta mediokracja, która ZAWSZE blyszczy. Kiepscy i odrzutki narodowych rzadow  prawie zawsze  znada ciepla posadke w Komisji Europejskiej.Czyz nie jest to prawda. Teraz, nie wiem jak wy sadzicie o tym, ale czy nie instytucje podejmujące najważniejsze decyzje ni powinny składać się z najlepszychludzi ?
Czy nie możemy stworzyc systemu  , który zagwarantuje nam ,ze ci znajdujacy się na samej gorzez będą podejmowac właściwe decyzje w naszym imieniu ?. Ten system powinien sprzyjac najlepszym i najinteligentniejszym awansowac na szczyty europejskiej sceny politycznej.
Mowiac żartobliwie „ Yes We Can „ / haslo wyborcze Obamy/
Mamy dwudziestu siedmiu komisarzy wymyślających bez ustanku prawa, których nie potrzebujemy , kontrolwani przez bezzębny , ni emajacy zadnych uprawnien Parlament Europejski składający się ze dziewieciuset   / 900/ niezależnych partii…Wszyscy ci politycy składają się na jeden wielki kosztownybalagan .
Europejski Parlament jest czysta kpina  na tle  demokracji calego swiata i na …. Kontynencie , który wydal na swiat demokracje jako .. egalite, liberte i fraternite , co czyni mnie zrozpaczonym ponad wszelka miare.
Powinno być hanba dla nas ze tylu wyborcow odwróciło się od europejskiej elekcji.
Powiedzmy nie . Nie będziemy tolerowac tego . Dzisiaj możemy powiedziec ludowi Europy ze   może dokonac zmian…WY możecie tych zmian dokonac.
 
A co mnie najbardziej zatrważa , to co wkrotce zamierzaja zrobic Biurokraci , to wzbudza we mnie gniew.
Konstytucja Lizbonska , taka sama uruchamia tektoniczna plyte  , która wywolala Tsunami demokratycznej opozycji we Francji…w Holandii .. iw Irlandii ..jest ona najbardziej bezwstydnym zagarnieciem władzy w historii.
Wszyscy to widzimy .Kazdy w tej Sali rozpoznaje to …I jak się spodziewam to jest powodem , dla którego wielu z was przylaczylo się do naszego ruchu w pierwszej kolejności…Po prostu dlatego , gdzies gleboko w srodku  myslicie już wystarczy, już wystarczy.
My często zadajemy tylko pytania , gdy cos nie dziala…i jak przypuszczam to jest powod dla którego to wymaga nowej partii , aby zakwestionowac zasadność działań  ,które Bruksela planuje.
Niewybierany demokratycznie Prezydent Europy , niewybierany demokratycznie Minister Spraw Zagranicznych Europy , utrata naszych narodowych komisarzy.
A ponad tym pięćdziesiąt nowych obszarow , w stosunku do których kompetencje przejmie  Bruksela  od suwerennych narodowych rzadow. Wladza bez kontroli . Uzywanie potegi urzędów bez odpowiedzialności.
Tak  subtelne przesuniecie moglo być przeoczone, ale nie bezmiar arogancji w sposobie w jaki Lizbona zostala napisana
Artykul 48 jest faktycznie czekiem In blanko.Nie tylko otworza ogromne obszary polityki , o których będą decydowac po podpisaniu przez panstw rezygnacji ze swoich kompetencji….Artykul ten deklaruje ze już nigdy potem Bruksela ni Bedzie potrzebowala kłopotać się proszeniem ponownie o zgode .
Pozwolcie powiedziec mi to w trzech  slowach. PO moim trupie.
Przeczytalem wlasnie Traktat Lizbonski. Wysilek, który wymagal wypicia morza kawy.Czasmi mowie ze ja zacząłem czytac Traktat Lizbonski jako biznesmen..poniewaz myślałem ze będzie to z pozyutkiem dal mojej firmy.
Ale skonczyle czytac to jako ojciec. Byłem Przerazony.
Zorientowalem się ze wyglada to ze  ostatnia reduta demokracji  która ma dbac o przyszłość moich dzieci, zostala zniszczona.
Dlaczego Lizbonska Konstytucja , jest totalnie antyeuropejska. To parafrazując  Winstona Churchila ,autora sformułowania „ Zjednoczone Stany Europy” …Nigdy tak wieel nie bylo decydowane ..dla tak wielu…przez tak niewielu.
Dlatego zostawiłem swój biznes , i zajalem się nasza sprawa.
Tak duzo z nas we Francji , Holandii, i reszcie krajow prowadzi kampanie przeciew  jawnemu gwałceniu naszych praw i nadzieji. Bruksela wciąż uzywa wszystkich dostępnych brudnych sztuczek jakie tylko  sa znane
Musimy zaczac walke od nowa.
I działając w imieniu wszystkich , którzy nie maja milonowych dochodow pochodzących z naszych podatkow, pytamy się , ktorego  znaczenia i slowa nie oni nie rozumieja.
To jest ta Europa, która konfrontujemy z teraźniejszością , gdzie slowo „nie” znaczy „tak” , Parlament Nt Europejski nie ma prawa glosu , nie moze powiedzie nie lub tak, nie ma praw veta ,a  jest w zlozony z usłużnych pozbawionych znaczenia klakierow…którzy mowia tylko niewybieranie demokratyczniemoga tworzyc prawo.
Co jest zawsze robione , poza zasiegiem wzroku, i daleko od społecznej kontroli.
Polnocna Korea bardzo dobrze by rozpoznala znajomy ustroj, tak mysle.
Nasza kampania nie dotyczy tylko Traktatu Lizbonskiego . Rozumiemy Az za dobrze ze nie jest to czas tylko n sprzeciwianie się. My Musimy wytyczyc  nowa droge  w przyszlosc .
Tak wiec zgromadziliśmy się tutaj wspolnie aby zbudowac wspolna wizje . Nie chodzi o to abyśmy się zgadzali ze soba w każdym szczegole .Jestesmy Irandczykami, Polakami, Slowencami, Francuzami najpierw…a Europejczykami dopiero w drugiej kolejności. Ale mozemy pracowac razem, musimy.  
To wielkie wyzwanie , które zostalo nam rzucone,..kryzys na rynku pracy , kryzys klimatyczny , nielegaln aimigracja…to wszystko sa zbyt wielkie wyzwani aby spostac nim pojedynczo.
W tej wielkiej sprawie ..w tym krytycznym czasie naszej historii.Europa musi mowic jednym zdecydowanym glosem
--
Nastepna czesc wkrotce  
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale