Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  35   0

Dlaczego Tusk probuje uniezalenic sie od popierajacych go mediow

Zaremba „Czym jest dziwna, poniesiona na własne życzenie porażka Platformy Obywatelskiej w walce o ustawę medialną?” ….Chyba że za tą porażką kryje się drugie spiskowe dno. Kolejny kontrakt z lewicą w przeddzień głosowania nad prezydenckim wetem? Okaże się niedługo.” Calos tekstu Zareby tutaj
Wydaje mi się ze Zareba pominął badzo istotny aspekt tej gry. Mianowicie media prywatne, ktore wyniosły Tuska do władzy, a które mogą mu tego poparcia w przyszlosci odmowic. Przeciez  telewizja pozbawiona abonamentu powoli pod wpływem lobby medialnego będzie ustawowo odzierana z funduszy co w koncu skonczy się calowitym przejeciem rynku od telewizji publicznej. Tusk powinien w ramach wdzięczności  zlikwidowac Telewizje Publiczna jako konkurenta jego opiekunow. Tylko czy tym samym oddajac im wszystko i nie zostawiając sobie zadnej karty przetargowej mialby pewność ze popra go w kampani prezydenckiej. Raczej nie. Kryzys uderzy, i trzeba będzie znalezc kozla ofiarnego aby utrzymac wladze formacji. Tusk może być  tym kozlem ofiarnym.  Tusk może wykorzystac klopoty fianansowe mediow aby się od nich przynajmniej czesciowo uniezalezniec, czy tez stac się ich równorzędnym partnerem w politycznej grze o wladze. 
Czyzby Tusk zaszachowal media prywatne. Wy mnie poprzecie w kampani  prezydenckiej a dopiero wtedy ja zlikwiduje telewizje publiczna.
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale