Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  483   0

Michalkiewicz.Punkt ciezkosci wladzy poza oficjalnymi organami

 

„ Państwa demokratyczne przyswoiły sobie mechanizmy totalitarne, tyle, że sprytnie je zakamuflowały, powierzając organizowanie ładu medialnego, podobnie jak przemysłu rozrywkowego, swoim tajnym służbom, które aranżują tam pozorny pluralizm. Pozorny – bo w sprawach istotnych z punktu widzenia władzy, której punkt ciężkości spoczywa poza oficjalnymi, tj. konstytucyjnymi organami państwa – WSZYSTKIE wielkie media, poza nielicznymi mediami niszowymi, prezentują identyczny, albo prawie identyczny punkt widzenia „ calosc tekstu tutaj
Zastanawia mnie pewna sprzeczność w tym co pisze Michalkiewicz w swoim polecanym przeze mnie tekscie. Otoz kto stoi za totalitaryzmem , który nas dotyka ? Panstwo , czy pozakonstytucyjne osrodki które faktycznie panstwo kontroluja. Czy to służby specjalne sa suwerennym  podmiotem w panstwie, które jest jedynie atrapa władzy, czy tez ludzie , którzy kontroluja panstwo polskie znajduja się również poza służbami specjalnymi Oznaczaloby to ze polskie służby specjalne kontroluja panstwo na zlecenie jeszcze kkogos innego , i ze sa od niego zalezne.
Na okreslenie polskiego ustroju ukuto nazwe demokracja fasadowa. Idac tokiem rozumowania Michalkiewicza można mowic o polskim pastwie fasadowym. A to już brzmi groznie.
Bo jak istotne cele i interesy musza mieć faktyczne osrodki kontrolujące panstwo polskie , aby w celu osiągnięcia ich było konieczne zmuszeni e panstwa polskiego  do stosowania mechanizmow totalitarnych .
Warto byloby się zastanowic czy Michalkiewicz ma racje, a jeśli tak, to kto jest faktycznym suwerenem panstwa i narodu polskiego.  
 
Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale