Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2228k odsłon
  113   0

Tusk nie panuje .Kontrola czy naduzycia cywilne nad armia

 

„Premier nie zajmuje stanowiskaPrzyszłość gen. Waldemara Skrzypczaka to jest kompetencja ministra obrony narodowej i prezydenta - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś.”Calosc tutaj
 
Nalezy się zastanowic po nam urzad premiera. Z wypowiedzi Grasia wynika ze Tusk nie bierze odpowiedzialności za MON, za armie , za nic. Problem glodowania żołnierzy i skandaliczne braki w uzbrojeniu Tuska nie interesuja. Problem prawdopodobnej niesubordynacji dowodcy sil ladowych jest poza obszarem kompetencji premiera. Za chwile uslyszymy to samo o drogach, o stoczni,  polityce zagranicznej. Od tego sa ministrowie i premierowi nic do tego.
Zero odpowiedzilanosci. Od dawna postuluje aby zlikwidowac pozbawiony demokratycznej legitymacji urzad władzy wykonawczej. Urzad premiera. Calosc władzy wykonawczej powinien przejac urzad prezydenta , organ który taka demokratyczna legitymacje ma. Prezydent jest wybierany wyborach powszechnych, ma mandat calego narodu. A Premier to owoc przepychanek gangow politycznych. Najlepszym przykładem jest niejaki Marcinkiewicz , który bez woli wyborcow zostal mianowany premierem.
Jest jeszcze jedna kwesti. Czy cywilna kontrola nad armia pozbawiona demokratycznych mechanizmow kontroli „cywilnej kontroli : ni eprowadzi do patologi i nadużyć.
Czy wtym wypadku przerwanie zmowy milczenia tłumaczonej „cywilna kontrola” przez Skrzypczaka nie należy nazwac przywracaniem demokratycznej kontroli spoleczenstwa nad armia.  
Przeciez suwerenem w Polsce jest narod i to on jest najwyższym zwierzchnikiem armii a nie jakas ”cywilna kontrola” Zablokowanie kanałów przepływu informacji od armii jest pierwszym krokiem do oligarchizacji Polski , do stworzenia systemu autorytarnego ,jest zagrozeniem dla demokracji.
Ci wszyscy co gardluja za zabobonem powini racjonalnie przyrzec się problemowi i zrozumiec ze nie ma prostych schematow. Faktycznie Skrzypczak stanal w obronie demokracji , a przeciw oligarchi, próbującej kontrolowac przeplyw informacji o faktycznym stanie armii. Armii, która przynajmniej teoretycznie stoi na strazy naszego bezpieczenstwa  
 
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale