Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  440   0

Urzad Skarbowy wykonczyl firme.A moze to bylo Panstwo Polskie

 

„Urząd Kontroli Skarbowej wykończył firmę, której właścicielka naraziła się prokuraturze. Spółkę jej męża zniszczono wcześniej.” Zrodlo tutaj
Skoncentrujemy się na tym cytowanym zdaniu. Urzad Panstwa Polskiego wykańcza polskiego przedsiębiorcę. Dlaczego go wykańcza. Ano dlatego ze tenze przedsiebiorca „narazil „ się innemu Urzedowi Panstwa Polskiego , mianowicie Prokuraturze. Faktyczne to Panstwo Polskie poprzez podlegle sobie urzedy wykańcza obywateli , czy tez ich lamie prawa człowieka , do których należy prawo do swobodnej dzialalnosci gospodarczej.
Innymi slowy Pantwo Polskie lamie prawa człowieka. Wystarczy aby obywatel polski narazil się jakiemus urzedowi aby Pantwo Polskie pozwalalo bezkarnie lamac  prawa człowieka.
Bo co oznacza slowo narazil się. Czy wystaczy aby Polak krzywo popatrzyl się  na urzednika , aby moc mowic o narazeniu. A może zbyt pozno upadl na kleczki tenze  biedny Polak. Może zwrocil się niewystarczająco grzecznie do urzednika, być może nie powiedzial  urzednikowi  pierwszy „dzien dobry „, czy tez nie poczekal pokornie, az urzednik Panstwa Polskiego pierwszy usiadzie .
A  może to nie wina Panstwa Polskiego. Może ono już wcale nie istneje. Może maj racje Ci którzy twierdza ze Pantwo Polskie to tylko atrapa. A istniej jednie suwerenne Urzedy, które wykończają każdego kto im „podpadnie” .
Inne pytanie , czy Panstwo   Polskie może poprzez podlegle sobie urzedy wykończyć polskiego obywatela zgodnie z prawem. Czy prawo Panstwa Polskiego , które pozwala wykonczyc obywatela jest jeszcze prawem. Czy w takim razie Panstwo Polskie  jest państwem prawa.
Uzylem wielokrotnie terminu Panstwo Polskie aby uzmysłowić ze problem wykańczania polskich przedsiębiorców przez urzedy to nie jakies peryferie zycia spoelcznego, ale fundamentalne zagrozenie dla mienia, swobod obywatelskich ,  wolności , a juz wkrotce może i zycia. Bo w panstwie bezprawia nikt nie jest bezpieczny.
Premier jak zwykle glupawo się uśmiechnie i pobiegnie w krotkich majteczkach pograc w pilke z reszta rzadu.  Przeciez to nie jego sprawa. Skad on , premier, pozbawiony demokratycznego było nie było mandatu ma wiedzic co się dziej w podległych rzadowi urzedach. Skarbowym i  Prokuraturze. No co innego gdyby zapytano go o wynik ligi pilkarskie. Tutaj na bierzaco interesuje się rozwojem sytuacji i może kompetentnie zabrac glos.
Gdyby ktos chciał widziec jak Panstwo Polskie zaragowalo na wykańczanie Polakow przez urzedy.
Maly quiz.
1.Tusk nakazal przeprowadznie sledztwa, a odpowiedzialnych z ta sytuacje urzednikow zdymisjonowal
2.  Tusk zaproponowal ustawe , która wprowadza drakońskie  kary dla urzędników za „wykańczanie”
3. Ministerstwo Gospodarki ogłosi projekt ustawy, która utrudni nadużywanie prawa przez urzędników.
 
Dla ułatwienia  dodam ze Tusk to skuteczny, zdecydowany i szybko działający polityk. A przedsiębiorcy , od losu których zalezy gospodarka i zatrudnienie to jego oczko w glowie.
Odpowiedz znajdziecie pastwo na dole artykulu tutaj
 
Bardzo ciekawe sa wyniki sadazy  dotyczacego korupcji opisamnego w mojej poprzedniej notce 
   
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale