Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  46   0

Szkodliwe wyglupy Czarneckiego w Unii

Czarnecki (…) Zabieram głos w obronie mniejszości polskiej na Litwie, która w ostatnim czasie poddawana jest dyskryminacji. Bolesny paradoks polega na tym, że Polacy na Litwie, którzy w niektórych regionach stanowią większość obywateli, mieli lepszą sytuację przed wejściem Litwy do Unii niż teraz, gdy ten kraj jest członkiem UE.  
Do 14 października samorząd rejonu solecznickiego ma usunąć tablice z polskimi nazwami ulic - co jest wbrew europejskim standardom i Europejskiej Karcie Samorządowej.  
Po zmianie litewskiego prawa w marcu 2008 roku ograniczono możliwości działania polskiego szkolnictwa. W ciągu półtora roku zlikwidowano 4 szkoły i 45 klas, a likwidacja grozi następnym 107 klasom.  
Na siłę zmienia się polskie nazwiska tak, aby wyglądały jak litewskie.  
Wreszcie wciąż nie oddaje się wielu Polakom mienia, własności zagrabionej przez komunistów, przez Związek Sowiecki po 1939 i 1944 roku.  
Zwracam się z apelem do Parlamentu Europejskiego o obronę Polaków na Litwie."  Zrodlo tutaj
 
Mamy razem z Litwa wiele problemow do rozwiązania. Kaczynski skutecznie zmontowal razem z Litwa, Ukraina i Gruzja  koalicje antyrosyjska.Litwa jest obok Ukrainy naszym strategicznym sojusznikiem  Problemy dotyczące polskiej mniejszości na Litwie powinniśmy rozwiązywać na drodze rozmow dwustronnych. Skrajna glupota jest mieszkanie w sprawy polsko litewskie inne panstwa a w szczegolnosci Niemcy. Gdyby Czarnecki troche pomyślał to może zaczolby mowic o hanbie  jaka jest Karta Polaka. Dlaczego Czarnecki nie domaga sie aby Polacy mieszkajacy na Litwie wzorem Niemiec i Rumuni / ta masowo przynaje obywatelstwo mieszkancom Moldawii /  otrzymali szybko polskie obywatelstwo. Dlaczego nie proponuje aby Polska i Litwa wprowadzily system wyborczy jednoturowy jednomandatowy , który zabezpiecza prawa mniejszości. Dlaczego nie proponuje aby Polska przyzna specjalne stypendia Litwinom i Polakom z Litwy studiującym na polskich Uniwersytetach oraz specjalne stypendia Polakom i Litwinom mieszkającym w Polsce na Litewskich Uniwersystetach. Bo to za trudne . Lepiej zrobic z Polski i Kaczyńskiego pośmiewisko w Europie.
 
A oto opisana przez Czarneckiego reakcja Litwinki :Gdy po swoim wystąpieniu w Parlamencie Europejskim pomachałem ręką pozdrawiając moją litewską koleżankę, również byłego ministra ds. europejskich w okresie przedakcesyjnym, Laima Andrikiene, ta - mimo że dobrze się znamy i lubimy od lat - udała, że… mnie nie widzi!!!  „
 
Nie ma się z czego cieszyc. A na pewno nie ma się  z czego cieszyc Kaczynski , który z takim mozolem buduje dobre relacje z Litwa i Ukraina .  Kaczynski powinien skonczyc z wysylanie aparatyczykow do Europarlamentu , bo ich szkodliwe dla Polski wyglupy tylko wstyd przynosza.
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale