Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  47   0

Komorowski o dzialalnosci wrozbiarskiej Tuska i rzadu

 

Komorowski „Polityka jest sztuką osiągania celów przy minimalizowaniu strat politycznych. Czasami te straty okazują się na tyle duże, że trzeba inaczej wyznaczać cele”.. „Codziś jest politycznym celem koalicji?”… Moim zdaniem nowe zdefiniowanie misji to przewidzenie, co będzie po wyborach prezydenckich”….” Ponieważ po wyborach prezydenckich do wyborów parlamentarnych pozostanie niewiele czasu, bo zapewne ze względu na prezydencję Polski w UE w 2011 roku zostanie skrócona kadencja Sejmu,”…Pytanie do Komorowskiego Donald Tuskmoże boi się takich wyzwań, bo dla niego porażka w wyborach prezydenckich może być śmiercią polityczną?
Proszę nie przepytywać mnie na temat działań innych polityków. Nie mogę być rzecznikiem prasowym rządu.”… „Gdzie jest rola prezydenta, który by wystąpił i powiedział: kochani, jest potrzebna reforma systemu ubezpieczeń społecznych, niech rząd przedstawi propozycję, a ja to będę wspierał. Gdzie jest stanowisko prezydenta jako czynnika wspierającego reformę służby zdrowia? Nie znam żadnego przykładu. Wręcz przeciwnie, był kij w szprychy. Albo gdzie jest rola prezydenta w reformowaniu sił zbrojnych, których jest zwierzchnikiem” calosc tutaj
Z tych fragmentow wychodzi istota działań Platformy. Kunktatorstwo. Co oznacza ze należy minimalizowac straty polityczne. Oczywiscie najmniejsze straty polityczne ma się wtedy,gdy nic sie nie robi. Co w tej chwili robi Platforma wedlug Komorowskiego. Co jest politycznym celem platformy. Otoz caly rzad nie ma innej misji politycznej , tylko przewidywani co bedzie po wyborach. Wrozka Tusk , Rzad maga Tuska. Takie szyldy powinny wisiec przed kancelaria premiera .  Jeśli ktos mysli ze celem politycznym parti rządzącej jest rzadzenie rozumiane jako ciagle rozwiazywnie problemow, analiza kontekstu i reagowanie na to poprzez zmiane praw, kontrola nad służbami, dbanie o jakość nauczania , kontrola nad urzednikami , a przede wszystkim realizacja obietnic wyborczych to jest w bledzie. Komorowski jasno mowi, rzad  robi tylko to co nie będzie strata politycza , oraz skierowal  wszystkie sily na glowna misje rzadu , czyli przewidywanie co będzie po wyborach, Tusk jako wysoki ranga urzednik powinien przede wszystkim pracowac , dbac o sprawne funkcjonowanie panstwa, zwalczac przestępczość , w tym urzednicza.
Jak dziala rzad . Otoz rzad wedlug Komorowskiego domaga się od prezydenta pilnowania Tuska , czy ten gra w piłeczkę czy tez może dostrzegl ze trzeba  cos robi i przygotowac  projekty  ustaw dotyczących armii, ubezpieczen spolecznych i emerytur. Na chlopski rozum Tusk powinien się tym zajac i nie robic laski. Dlaczego wiec to prezydent a nie Tusk , który majac świadomość narastających problemow w tych dziedzinach ma zainicjowac  prace rzadu . Komorowski już na to odpowiedzial.  Misja rzadu jest przewidzenie co będzie po wyborach. A nie żeby jakies glupie ustawy pisac. Od tego jest prezydent, k tory ma poniesc dodatkowo straty polityczne.
W zasadzie czytając argumentacj Komorowskiego należy zadac sobie pytanie. Po co nam Tusk. I tak nie rzadzi , bo przeciez rzadzenie to straty polityczne.A nawet gdyby Tusk chciał rzadzic to jak ma to robi skoro jego misja jest przewidzenie co będzie po wyborach . To już zlikwidujemy Tuska, czyli urzad premiera . Obciazmy tego biedaka Kaczynskiego odpowiedzialności za rzadzenie.
Należy sobie zadac pytanie. Co będzie  glowna misja rzadu po wyborach. Przeciez nowe wybory sa już za pasem. I pytanie numer  dwa. Dlaczego Platforma glowne , kontrowersyjne  reformy chce przeprowadzic wtedy gdy obejmie wadze absolutna nad Polska, gdy nikt nie bedzie już mogl ani Tuska ani Platformy kontrolowac. Bez Kamińskiego można się spodziewac ze polityka cmentarnego stanowienia prawa w Polsce stanie się zasada.Wladza degeneruje. To jak zdegenerowana będzie Platforma i Tusk gdy osiagna absolutna wladza nad Polska. Palikot już ujawnial plany Platformy dla Polski. Platforma na urzedzie prezydenckim, Platforma na urzedzie premiera. Platforma w służbach . Platforma i jej dzialacze wszedzie. Platforma Wielki Brat się zbliza.
I tutaj wróćmy do roznego rodzaju macherow  politycznych. Najpierw taki macher  obiecuje np budowe drog. Ale potem nie buduje tych drog ponieważ straty polityczne sa za duze. Obiecuje reforme armii , ale potem nie realizuje tego , tylko oficjalnie przynaje się do tego ze jego misja jest jakies wrozenie , gusla , i myslenie jak tu znowu oszukac  obietnicami Polakow w nastepnych wyborach.
 
Bardzo trudno jest przewidziec przyszlosc. Praktycznie nikomu sie to nie udaje. Nawet jesli Tusk zaprzegnie caly rzad do dzialnosci wrozbiarkiej i magicznej to szanse na sukces jest znikoma . Chyba ze chodzi o zwidy  i stad Komorowski mowi o przewidzeniu.
Rzad powinien pracowac a nie zajmowac sie zwidamii politykow, nawet takich , ktorzy juz na jawie snia o stolku, czy raczej zlobie prezydenkim.
     
      
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale