Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  62   0

Szczygło .Tusk leniwy, próżny, zaborczy . Poziom wójta

 
„Gażyna Gęsicka trafnie powiedziała, że w Europie czy na świecie szczytem marzeń każdego szefa partii jest stanąć na czele rządu, by realizować swój program. Tymczasem Donald Tusk nie skupia się na tym, żeby realizować zadania prezesa Rady Ministrów, tylko żeby dociągnąć swoje premierowanie do wyborów prezydenckich. Zaniedbuje przy tym po drodze wszystko, co da się zaniedbać. To stracony przez Polskę czas.”…” Owszem, zbudowano orliki. Ale to jest skala działania na poziomie wójta gminy, no może najwyżej starosty powiatu. „…”Polskiej polityki zagranicznej de facto nie ma. Sikorski chciał być w mainstreamie polityki europejskiej. Tylko że oznacza to uprawianie polityki, która jest wpisana w interesy głównych państw Unii Europejskiej, czyli Niemiec i Francji. „…”Na przykład mamy pięciodniówki, czyli możliwość podsłuchiwania bez żadnej zgody przez pięć dni. I co później się z tym dzieje? Oni mówią, że to niszczą. A ja wiem, że to nieprawda. „..Premier Tusk śmieje się nam wszystkim w twarz. Mariuszowi Kamińskiemu zarzucał partyjność, a Bondarykowi   byłemu członkowi Rady Krajowej PO - widocznie w ten sposób wyraża wdzięczność.  Zrodlo tutaj   
 
Rozpoczęła się walka na epitety. Ujadanie kundelków, które co najwyżej poszarpią nogawki Tuskowi. Ewentualnie jak to ktoś  opisał obrazowo mogą  mu te nogawki obsikać . Tusk jest ponad tym , ponad nimi. Rokita, Kaczyński , Krasnodębski mówią o wolcie polityki Tuska. Zrezygnowaniu z polityki jagiellońskiej na rzecz jak ja nazwał Sikorski piastowskiej, a faktycznie pruskiej. Tusk na szczęście  nie poniża się a by tym karzełkom odpowiedzieć. Nie mówi nic publicznie. Śpiewak, były poseł Platformy oskarża Tuska  ze ten łamie jego praw obywatela , ponieważ nie informuje społeczeństwa o planach rządu , ani nie tłumaczy swoich  posunięć . I tu znowu wyniosła postawa Tuska.
Rokita kiedyś powiedział że ni interesuje go posada prezydenta , ponieważ  prawdziwa władza znajduje się w rekach premiera i on to stanowisk chciałby objąć. Szczygło  dziwi się Tuskowi , że ten stojąc n czele rządu  nie chce realizować swojego programu.
I tutaj dochodzimy do konkluzji . Tusk  i Platforma nie ma wizji i nie ma programu . Czyli ze Tusk realizuje swój bezprogramowy, program .  Ile wysiłku kosztuje Tuska dbanie , aby jego bezprogramowy program takim pozostał. Upadek uczelni i nauki polskiej, o czym ostatnio alarmowała Staniszkis i Krasnodębski Rokita. Krasnodębski Staniszkis  maja nawet jakie pomysły . Ale Tusk konsekwentnie dbając o swój bezprogramowy program ani słowem się nie zająknie o  jakichś swoich pomysłach.  Kundelki typu Staniszkis i Krasnodębski , nie mówiąc o Rokicie mogą Tuskowi w spawie  zapaści cywilizacyjnej  uczelni , / Rokita tym terminem określił kondycje polskiej nauki/ co najwyżej nasikać na nogawki.
Obniżenie podatków, w tym szczelnie ZUS-u u dla małych i początkujących firm. ZUS ten w Wielkiej Brytanii wynosi dla małych firm 50 złotych / pięćdziesiąt złotych / miesięcznie. Wysokosc Zusu w Polsce jest haraczem antypaństwowym i antypolskim. 
 
O spisku Kaczyńskiego i Tuska dotyczącym obrony partiokracji , czyli zacofanego ustroju opartego na ordynacji proporcjonalnej już pisałem . Tutaj Przystawa , a nawet lewicowiec  Kik , którzy chcą zdemokratyzowania Polski i wprowadzenia ordynacji jednomandatowej mogą co najwyżej Tuskowi nasikać na nogawki. Tutaj Tusk , którego  nadworny fachowiec od lizania , powiedzmy „ego Tuska”   Nowak nazwał Tuska dotkniętym  geniuszem przez Boga wykazał  się geniuszem klasy "Nowak ". W programi Platformy jest ordynacja większościowa , ale Tusk jest chwalony przez konserwę ustrojowa z Kuczyńskim na czele że to ze „ nic nie robi „ aby zmienić fatalne podstawy ustrojowe.
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale