Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  332   0

Wywiad z Juszczenko.Ukraina realizuje polityke jagiellońska.

Jak pan ocenia stosunki Ukrainy z Polską? Juszczenko : ” Są znakomite. Cieszę się, że zwykły Ukrainiec może powiedzieć: Polak to mój przyjaciel. Tak samo ja mogę powiedzieć, że moimi przyjaciółmi w Polsce są prezydent, premier czy marszałkowie Sejmu i Senatu. Dialog z nimi jest otwarty i szczery. Bardzo cenię ich nastawienie do Ukraińców i Ukrainy. Znaczącym przykładem jest także historia naszych stosunków, która pokazuje, że oba demokratyczne kraje mogły sobie nawzajem wybaczyć i podać rękę na pojednanie bez względu na trudną przeszłość. Cenimy otwartą politykę Polski, która popiera europejskie aspiracje Ukrainy. To świadczy o naszym wspólnym systemie wartości. To cel, który nas jednoczy. Przeszłość nas nie przeraża. Przykro mi jedynie z powodu powtarzających się pewnych incydentów z polskiej i ukraińskiej strony. „… całość wywiadu tutaj
Jakie są cele polskiej polityki jagiellońskiej. Takie same jak ukraińskiej polityki jagiellońskiej. 
Strategicznym celem , racja stanu zarówno Ukrainy jak i Polski jest przyjecie Ukrainy do Unii Europejskiej. Po kojonym przyjecie Białorusi , co po przyjęciu Ukrainy byłoby już tylko kwestią czasu Ukraina, Polska , Białoruś i Litwa odbudowałyby przestrzeń gospodarczą  , społeczna i kulturową I Rzeczpospolitej . A biorąc pod uwagę propozycję jaka Kaczyński  jaka skierował do Juszczenki  aby Polska i Ukraina zawiązały ścisły strategiczny sojusz polityczny odbudowalibyśmy wspólnie  również  przestrzeń polityczna . Kaczyński mówiąc o sojuszu Polsko Ukraińskim mówił że byłby to jeden z najsilniejszych i najmocniejszych sojuszy w Europie. Gdyby do tego sojuszu dołączyła Białoruś to byłby to najsilniejszy sojusz europejski. Ni Ema co się dziwić złości i ogromnego rozczarowania Rokity, który napisał ze że Traktat Lizboński to majstersztyk polityczny niemieckiego mocarstwa. Niemcy i Rosja o czym pisał zresztą Bukowski paniczni boi się potencjalnej odbudowy I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej. Dlatego Niemcy nigdy nie zgodzą się dobrowolnie na przyjęcie Ukrainy i Białorusi  do Unii . Na moje przypuszczenia co do zamiarów Niemiec  wobec Polski i Ukrainy ni trzeba było długo czekać , Jeszcze Traktat Lizboński nie wszedł w życie Już  Rokita pisze „aby twierdzić, że Lizbona ma zamknąć, a nie otworzyć Unię na wschód. Dziś po raz pierwszy przyznaje to raport komisarza od rozszerzenia Olli Rehna”więcej tutaj 
Innym celem ukraińsko polsko ukraińskiej  polityki Jagiellońskiej jest osłabienie wpływów rosyjskich na Ukrainie oraz niedopuszczenie do oderwania Krymu i wschodniej Ukrainy przez Rosje , okrążenie i osłabienie  Rosji poprzez przyjęcie do Unii republik kaukaskich.
Kto jest głównym przeciwnikiem , czy wręcz wrogiem Polskiej i Ukraińskiej polityki jagiellońskiej.
Sojusz niemiecko rosyjski. Putin zaproponował publicznie Niemcom w tak zwanym liście do Polaków stworzenie niemiecko rosyjskiej Wielkiej Europy, zbudowanej jak to określił przez dwa wielkie narody.
Na szczęście większość polskiej klasy politycznej stoi na gruncie polskiej racji stanu , na gruncie polityki jagiellońskiej ,która jak się okazuje jest również racja stanu Ukrainy.
Kwaśniewski, Komorowski, Niesiołowski, Rokita, Kaczyńscy / generalnie cały PiS / . Długofalowym zagrożeniem dla realizacji  polsko ukraińskiej polityki jagiellońskiej jest tak zwane stronnictwo pruskie z Tuskiem Sikorskim na czele. Rokita mówić o manifeście politycznym Sikorskiego w którym ten podporządkował  politykę zagraniczna Polski interesom  Niemieckim i odrzucił politykę jagiellońska ,  zdyskwalifikował go jako ministra spraw zagranicznych. Napisał że żaden minister ,nawet najmniejszego  kraju nie odważyłby się coś takiego powiedzieć.
Wiernopoddańczy tekst w stosunku do Niemiec w którym Tusk  odrzucił  politykę jagiellońskiej  jaki wygłosił  na Westerplatte skończył się skandalem politycznym . Tymoszenko nie spotkała się na zaplanowanym wcześniej spotkaniu  z Tuskiem , tylko przerwała wizytę i wróciła na Ukrainę.
Juszczenko mówi o wspólnym polsko ukraińsko systemie  wartości. Nic w tym dziwnego ze żyjący razem w Rzeczpospolitej kilkaset lat Ukraińscy i Polacy stworzyli wspólny system.
Na zakończenie warto pamiętać że polityka jagiellońska to również ukraińska racja stanu. Że wspólna racją stanu jest zlikwidować ukraińsko polska granice , granicę , która trwa tylko i wyłącznie dzięki Niemcom i Rosji   
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”          
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale