Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  71   0

Argumenty Ziobry za stworzeniem Państwa Europejskiego.

Ziobro „Symbolami egoizmu mocarstw są niemiecko-rosyjska współpracaw budowie gazociągu północnego oraz sprzedaż przez Francję okrętów desantowych Rosji”...” czy Komisja będzie w stanie wypełniać główne zadanie traktatowe, czyli „wspierać ogólny interes Unii”, i czy w tych ramach sprzyjać będzie realizacji polskich interesów”...” Obecny układ sił w KE nie gwarantuje właściwego wsparcia interesów wspólnotowych, a zatem także polskich. Komisja pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso zmierza w kierunkach, które trudno pogodzić z interesami Europy jako całości (a zatem i Polski). W szczególności chodzi o interesy geopolityczne (polityka wschodnia), ekonomiczne i dotyczące bezpieczeństwa energetycznego.”...” Nominacja polityka – jednak z trzeciej ligi – na stanowisko wysokiego przedstawiciela UE ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa miała na celu zachowanie dominującej pozycji wielkich mocarstw unijnych. Berlin, Paryż, Rzym i Londyn chcą przede wszystkim realizować własne narodowe interesy.”...” Słaba i dyskredytowana szefowa dyplomacji UE stanowi gwarancję, że nie będzie wspólnotowej polityki europejskiej, na którą wpływ miałyby również średnie i małe kraje UE; i że unijna polityka wschodnia nie wyjdzie poza ramy rachitycznego Partnerstwa Wschodniego. Polityczny priorytet Europy i Polski, polegający na przesuwaniu na Wschód strefy stabilności, demokracji, państwa prawa i wolnego rynku, ustępuje partykularnym interesom Niemiec i Francji.”...” Pazerność wielkich państw powoduje, że składa się na ołtarzu mamony bezpieczeństwo energetyczne Europy. Wszystko wskazuje na to, że UE nie będzie realizować wspólnej polityki energetycznej z prawdziwego zdarzenia, w której państwa unijne wspólnie negocjowałyby z Moskwą warunki dostaw surowców energetycznych”...” Objęcie teki komisarza ds. przemysłu i energetyki przez Niemca Güntera Oettingera dodatkowo wzmaga pesymizm”...” Taka deklaracja to oczywista zapowiedź braku zainteresowania wolnym i wspólnym europejskim rynkiem energii.”...” Michela Barniera, przedstawiciela Francji – kraju najbardziej sprzeciwiającego się powstaniu wspólnego rynku usług. Barnier ma odpowiadać za jego liberalizację, ale zważywszy na fakt, że nie planuje on dokonywania w tym celu stosownych zmian prawnych, można się spodziewać raczej procesu odwrotnego.”... całość argumentów Ziobry za powsatniem Panstwa Europejskiego tutaj
 
Mój komentarz
Kiedyś nazwałem Kaczyńskich pożytecznymi idiotami ,z powodu nieświadomego działania  w interesie Niemiec. Chodzi o ich eurosceptycyzm, który jest zgodny z antyeuropejskim kierunkiem Niemiec. The Economist napisał ,że Niemcy są po wprowadzeniu Traktatu Lizbońskiego największym przeciwnikiem dalszej integracji Unii. Dużo wczesniej dostrzegł to Declan Ganley mówic ,że głownym beneficjentem traktau Lizbonskiego będa Niemcy. Ganley stał się wrogiem publicznym Niemiec numer jeden poniewaz domagał się wbrew interesom niemieckim zbudowania zjednoczoengo , demokratycznego Państwa Europejskiego. Później również Rokita dostrzgł te fakty pisząc ,że „Traktat Lizboński jest majstersztykiem politycznym niemieckiego mocarstwa „. Rokita wysunął równiez właściwe wnioski z tego płynące i stwierdził , że budowa Federacji Europejskiej będzie dla Polski korzystna, poniewaz interesy Federacji Europejskiej będą tożsame z polskimi , Zjednoczona Europa rozpocznie marsz na wschód oraz wspomoże modernizację gospodarcza i ustrojową Polski.”.
Ci , którzy czytali notkę poświęconą „Doktrynie Mojsiewicza”  wiedzą ,że jednym z jej założeń jest zbudowanie zjednoczonego państwa europejskiego. Do szczegółow odsyłam pod linkiem umieszczonym wyżej. Co wiecej ze zbudowanie fedreacji Europejskiej jest w żywotnym interesie Polski
Ziobro nieświadomie zebrał mase argumentów przemawia jących za tą jedną z fundamentalnych tez tej doktryny doktryną  budowa własnie takiego zjednoczonego panstwa euopejskiego. Ziobro pokazał ,że bez zbudowani a zjednoczonego państwa europejskiego mające partykularne interesy   Francja, Wielka Brytania, a w szczególności Niemcy bedą prowadziły polityke niezgodną z interesami Unii jako całosci i sprzeczną z polskimi interesami.
Wspólna europejską  , korzystną dla Polski polityke energetyczną   blokuja Niemcy. Prowadzą własna gre z Rosjanami . Wspólna europejksą polityke zagraniczną , a w szczególności korzystną dla Europy polską polityke wschodnia  blokują Niemcy i Francja.
Ziobro nie napisłl jaki należy wysunać wnioski ze swoich  bardzo trafnych  zreszta obseracji. Wniosek nasuwa sie sam . Należy zablokowąć mozliwowść  szkodzenia Polsce  przez Niemcy , Francje .... A można to zrobic tylko w jedne sposób. Poprzez osłabienie ich pozycji politycznej w Europie. A to można osiągnąć tylko porzez zbudowanie Panstwa Europejskiego, które podporzadkuje interesy niemiecki czy francuskie swoim interesom , interesom europejskim.
 A jak napisał Rokita . Interesy zjednoczonej Federacjii Europejskiej będą tożsame z interesami polskimi.
Dlatego nalezy sie cieszyć ze mamy w osobie Ziobry kryptoentuzjste państwa europejskigo. Wystarczy przeczytac z jakim entuzjazmempisze o „ wspólnym ogólnym interesi eunii” , „ wsparciu interesów wspólnotowych”, krytyki „realizacji interesów narodowych „ , a co najważniejsze warto zapamietac to spostzrezenieZiobry „Komisja pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso zmierza w kierunkach, które trudno pogodzić z interesami Europy jako całości (a zatem i Polski).”
Ziobro jednoznacznie stwierdza, że interesy Europy jako całości sa zgodne z interesami Polski.
Ciesze sie że moje notki mają uważnych czytelników.Wprowadzony przeze do debaty o polityce wschodniej  termin „Sojusz Jagielloński” upowszechnił poźniej Wildstein. Wiekszosc notek dotyczących polityki wschodniej i jagiellońskiej są tłumaczone przez Rosjan i Ukraińców i umieszcane na ich portalach .internetowych . „Doktryna Mojsiewicza” jako doktryna wyzanczajaca strategiczne  cele Polski powoli przebija się do świadomości polskiej klasy politycznej, czego najlepszym dowodem jest anliza Ziobry dotycząca naszej polityki zachodniej, wewnątrzunijnej.
Proeuropejska postawa Ziobry jest tym istotniejsza,ze za dwa, trzy lata , nastąpi zmiana pokoleniowa w PiS. O ile oczywiścei PiS sie po wyborach parlamentarnych  nie rozpadnie , co niestety przewiduję. To są ostanie aktywne wybory Kaczyńskich. To kwestia wieku. Ale o potencjalnym rozwoju systuacji wPiS po wyborach parlamentarnych napisze w innej notce.   
Wazan jest jednak zmiana podejścia do Unii i stworzenia federacji Europejskiej młodych polityków, którzy już za kilka lat będa w swoich partiach kreowali kierunki polskiej polityki europejskiej.  
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem ,że Tusk nie będzie kandydował na prezydenta   oraz Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
  
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale