Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  34   0

Skutki proniemieckiej polityki wschodniej Sikorskiego iTuska.

 

Kraje Partnerstwa Wschodniego staja po stronie Mińska”..” Wysłannicy UE przygotowują krytyczny raport na temat Białorusi. Reżim Łukaszenki otrzymał jednak nieoczekiwane wsparcie”…” Unijna misja ma dziś opublikować raport ze swojej wizyty. Chce postawić warunki określające pomoc ekonomiczną dla Białorusi. Mińsk musiałby uznać Związek Polaków na Białorusi kierowany przez Andżelikę Borys, uwolnić więźniów politycznych, zarejestrować partię chrześcijańskich demokratów oraz organizację pozarządową Wiasna,”..”Ale Białoruś otrzymała nieoczekiwane wsparcie ze strony pozostałych krajów objętych Partnerstwem Wschodnim: Ukrainy, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu i Mołdawii. – Przewodniczący białoruskiego parlamentu przekazał nam list podpisany przez szefów parlamentów wspomnianych pięciu krajów z apelem o traktowanie Białorusi na równi z innymi państwami PW”.. źródło tutaj
Mój komentarz
Ci, którzy czytają na bieżąco moje notki zapewne pamiętają jak skrytykowałem Czarneckiego za jego antylitewskie awanturnictwo na forum Parlamentu Europejskiego. Również od samego początku krytykowałem wspieranie polskich partii narodowych .Akcja Wyborcza Polaków na Litwie / czy parapartyjnych jak Związek Polaków na Białorusi Angeliki Borys. To co zbudował Kaczyński ,czyli silna koalicję antyrosyjska na czele której stanęła Polaka zostało teraz w pełnej mierze zaprzepaszczone. To ze proniemiecki Sikorski i Tusk doprowadzili do i zaostrzenia konfliktów pomiędzy Polkami na Wschodzie  , państwami w których mieszkają  ,a Polska jest w pewnym sensie naturalne . Sojuszowi Rosyjsko niemieckiemu jest na rękę zaostrzenie konfliktów narodowościowych , które zantagonizują  to na długo  Polskę z naszymi strategicznymi sąsiadami, dzięki czemu nie tylko stracimy przywództwo , cofniemy się w realizacji polityki jagiellońskiej .
O ile się nie dziwię polityce Sikorskiego o tyle bardzo poczynaniom  Kaczyńskiego. Kaczyński powinien powyrzucać wszystkich doradców , którzy doprowadzili do faktyczne sprzymierzenia się krajów Partnerstwa Wschodniego przeciw Polsce. Dlaczego nasze służby nie ostrzegły przed prowokacja rosyjsko niemiecką w awanturze Białoruskiej.
Sytuacją  z rosyjskiego niemieckiego punktu widzenia jest bardzo korzystna. Polska postawiła się sytuacji w której każdy  ruch jest dla niej niekorzystny. Popieranie Andżeliki Borys będzie wzmacniało antypolskie nastroje w krajach Partnerstwa Wschodniego . Jeśli się z tego wycofa  to pokaże że prowadzi politykę po amatorsku  oraz że nie jest wiarygodna dla Polaków na Wschodzie.
Ostrzegałem przed mieszaniem Unii , a co z tym idzie Niemiec konflikty krajów I Rzeczpospolitej . teraz Niemcy poprzez Unię mogą wysuwać  żądania w naszym imienia, ale będą też mogły pójść na ustępstwa w naszym imieniu. Stała sie rzecz niesamowicie szkodliwa dla Polski i jej polityki jagiellońskiej . To nie z Polska Litwa, Ukraina i Białoruś będą  negocjować rozwiązanie dwustronnych problemów. Teraz będą negocjować  ich relacje z polska poprzez Unie z Niemcami.
A zaczęło się od skandalu  celebryty politycznego  Czarneckiego , który w myśl zasady pop polityki wywołuje skandale polityczne.
Należy jak najszybciej  wycofać się z tego konfliktu. Zmusić Angelik Borys do wycofania się z życia politycznego i wyrazić ubolewanie.
Polska nie potrzebuje politycznych organizacji polskich , które wypłukuj młodych Polków z życia politycznego Litwy, Białorusi czy Ukrainy. Organizacji, które utrudniają karierę polityczna , administracyjną młodym Polakom. Potrzebujemy Polków parlamentach tych krajów, we władzach głównych partii politycznych, na stanowiskach ministrów, a może i głów państw .
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem ,że Tusk nie będzie kandydował na prezydenta   oraz Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
    

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale