Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  26   0

Przerażone media Wycięcie Palikota , wzmocnienie Tuska

Kiedy prawie dwa lata temu Tusk miał około 70 procentowe poparcie przewidziałem ,że nie zostanie prezydentem, że upadnie przed wyborami. Tusk w bardzo dziwnych i tajemniczych okolicznościach ogłosił swoja rezygnacje z kandydowania. Moje przypuszczenia się sprawdziły. Sikorski był wtedy tylko ministrem spraw zagranicznym , ale typowałem ,z eon zostanie kandydatem Platformy i prezydentem Polski. Sikorski był jednym z dwóch kandydatów Platformy , byłem blisko. Zresztą do wyborów jeszcze mógł tym kandydatem zostać . Niespodziewana śmierć Lecha Kaczyńskiego , ukazanie Go jako bohatera narodów Europy Wschodniej i Kaukazu , oraz wybitnego męża stanu , oraz przebudzeni e „ pisowej „ części społeczeństwa radykalnie zmieniło sytuacje.
Tusk powoli tracił swoja pozycje. Zmuszono go do rezygnacji z kandydowania  na prezydenta,  postawać zaczęła opozycje wewnątrzpartyjna , ludzie jego grupy, Chlebowski , Schetyna, Drzewiecki mogli zostać usunięci kilkoma medialnymi atakami .Palikot , prawidłowo diagnozując sytuacje ,że Tusk ma zostać usunięty zaczął coraz wyraźniej go krytykować, a po jego współpracownikach np. Schetynie zaczął przysłowiowo   jeździć jak po łysej kobyle. I wszystko skończyłoby się dobrze . Osłabiony Tusk musiałby odda resztki władzy.
A teraz wszystko się odmieniło . Media / koncerny medialne/ już wiedzą ,że wybory prezydenckie wygra o ile wystartuje Jarosław Kaczyński. Może jak się uda to dopiero w drugiej turze. Gra zaczyna toczyć się o dużo większą stawkę . O całą stworzoną według Gilowskiej i Czempińskiego przez służby specjalne Platformę Obywatelską.
Nowy prezydent Jarosław Kaczyński będzie dążył do jak najszybszego rozpadu koalicji Po i PSL a następni e do rozwiązani Sejmu i przedterminowych wyborów  , w których Platforma może zostać całkowicie rozbita, albo na trwałe usunięta do drugiej ligi , a PiS może stać się hegemonem polskiej sceny politycznej.
Abu zapobiec zerwaniu koalicji przez  PSL najlepiej byłoby doprowadzić do wybuchu afery dzięki której jednego z prominentnych polityków PSL usunięto by dla przykłady ze sceny politycznej. Do  tego „ rzetelne” sondaże wyborcze pokazujące 3 procent dla PSL i być może wybije się z głowy PSL owcom myśl o dogadaniu się z Kaczyńskim w wyjście z koalicji.
Media będą musiały wzmocnić Tuska i pomóc mu w likwidowaniu przeciwników wewnątrz Platformy. Platforma musi być napowrót monolitem skupionym wokół „umiłowanego” przywódcy. Ofiarą tego manewru padnie również Palikot. Dlatego  dopiero po tragedii zaczęto przygotowywać grunt pod odsunięcie Palikota. Tusk będzie mógł teraz przy pomocy mediów pozbyć się swojego faktycznego przeciwnika Palikota.    
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
 
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale