Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  147   0

Czy Ziobro stanie na czele PIS po wygranej Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński prawdopodobnie wygra  już w pierwszej turze. Wbrew pozorom oznacza to poważne zagrożenie dla PIS. Prezydent Jarosław Kaczyński  złoży zgodnie z tradycja legitymację partyjną. Kto zatem zastąpi go n funkcji przewodniczącego partii .  Przeciwnicy  PIS już teraz zdają sobie sprawę z tego , że Kaczyński wygra. Oczywiste jest też że Kaczyński spróbuje zrealizować  swój plan  sprzed kilku miesięcy. Kaczyński zdał sobie wtedy zapewne sprawę ,że Tusk jest przeznaczony do odsunięcia od władzy. Kaczyński zaproponował wtedy Tuskowi aby ten zgodził się na stworzenie koalicji przez PIS, PSL ,SLD i przedterminowe wybory . Tłem tej oferty było według mnie oferowanie Tuskowi pozostania czele Platformy.  To interesujące zagranie Kaczyńskiego omówiłem w jednej z notek. Teraz zapewne Kaczyński po zwycięstwie spróbuje doprowadzić do rozwiązania Sejmu i przyspieszonych wyborów. Kluczem jest PSL , które według mnie przekształca się z wiejskiego związku zawodowego wójtów i sołtysów w miejska partię Konserwatywno Liberalną. Ostatni propozycja Pawlaka aby wprowadzić  120 złotowy jednolite ubezpieczenie emerytalne to rewolucja w finansach publicznych i jasna przesłanka ,ze PSL chce zając pusta wolnorynkową przestrzeń w spektrum politycznym .
Przeciwnicy PIS już  w tej chwili spróbują uprzedzić posunięcie Kaczyńskiego. Osłabić i zastraszyć PSL , niepewnego koalicjanta PO . Spróbują też doprowadzić do rozkładu jeśli  nie rozbicia  PIS.
Już w tej chwili media zaczynają lansować Ziobro  , jako tego , któremu Kaczyński ukradł prezydenturę. Rozchuśtując  ego Ziobry doprowadzą go do przekonania ,że w zamian za prezydenturę  należy mu się szefowanie PIS. Problem w tym ,że Ziobro się nie nadaje na szefa PIS.a  postkomunistyczna konstytucja obowiązująca Polsce generują niestabilne wodzowskie partie. PIS aby przetrwać  musi znaleźć po Kaczyńskim nowego wodza. Kaczyński na pewno się tez nad swoją sukcesją zastanawia. Będzie prezydentem  najpewniej 10 lat , po której odejdzie od czynnej polityki ze względu na wiek. Jeśłi dokon złego wyboru , lub nie będzie miał wewnątrz PiS u dostatecznej ilości wiernych sobie pretorianów , którzy dopilnują aby jego wybór uszanowano, to PIS się rozpadnie .
Kogo wybierze Kaczyński na swego następcę. Ja typuje Mariusza Kamińskiego , który ma cechy predestynujące go na wodza. Ma charyzmę , jest zideologizowany jest dobrym organizatorem i jest lojalny wobec Kaczyńskiego . Ziobro ani inni potencjalni kandydaci na szefa PIS nie mają tych cech.
Co oznacza wybór nowego wodza dla PIS. Przede wszystkim wyeliminowanie lub zmarginalizowanie wszystkich potencjalnych kandydatów do przejęcia kontroli nad PIS . I to Kaczyński będzie mu  nadzorować ten proces. Będzie on musiał dotyczyć  między innymi Ziobry, spin doktorów , nieprzyjęcia  Dorna, a później Jurka. Jest to manewr , który będzie musiał być dokonany , aby Mariusz Kamiński mógł poobsadzać  swoimi ludźmi kluczowe stanowiska, oraz pacyfikować bunty.
Media aby temu zapobiec zaczną lansować Ziobrę , spin doktórów. Uruchomiono  zostaną „śpiochy” trzymane na  ta okazje. Utrzymać koterie wewnątrz PIS w równowadze , aby wyniszczały  się wzajemnie  walcząc.   Kaczyński spróbuje wprowadzić chińska kulturę system. Patiarcha  ,bez formalnej władzy kontrolujący politykę .Dzięki temu będąc prezydentem będzie mógł kontrolować PIS i być może przyszły rząd utworzony przez PIS
Marek Mojsiewicz
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
     
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale