Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  482   0

Niemcy nagrodziły Tuska za naciski na Kaczyńskiego

 

„Premier odbierze jutro prestiżową Nagrodę im. Karola Wielkiego. Laudację wygłosi kanclerz Angela Merkel.”… Niemcy wyróżnili Tuska za wkład w jednoczenie Europy i za poprawę dwustronnych stosunków.„Tusk zdołał dojść do porozumienia z prezydentem Kaczyńskim w sprawie ratyfikacji traktatu reformującego Unię, przegłosowanego w kwietniu 2008 roku przez obie izby polskiego parlamentu“ – czytamy w uzasadnieniu.”…” Nagroda Karola Wielkiego ma charakter międzynarodowy. Jury nie kierowało się uwarunkowaniami polskiej polityki wewnętrznej – podkreśla Cornelius Ochmann, ekspert Fundacji Bertelsmanna. „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ pisze, że Tusk „wprowadził Polskę do głównego nurtu europejskiego“, a poprawa stosunków z Niemcami stała się jego priorytetem. Innego zdania jest „Süddeutsche Zeitung“, który twierdzi, że PO „próbowała początkowo sabotować“ nowe uregulowania traktatowe UE.”…źródło tutaj
Mój komentarz
Sama kanclerz Niemiec Angela Merkel wygłosi laudację. Tak sama Kanclerz , która potrzebowała jak doniosła Wyborcza aż kilku miesięcy doradzania aby Tusk zrozumiał ,że ma zrezygnować z  ubiegania się o prezydenturę.
Warto zwrócić uwagę na nowomowę uzasadniającą przyznanie niemieckiej nagrody. Chodzi o słowo „porozumienie „ Jakby  bezczelne ataki na Lecha Kaczyńskiego , aby ratyfikował traktat  dokonywane przez Tuska i Komorowskiego można było nazywać dochodzeniem do porozumienia. Ataki te były tym bardziej haniebne ,że  same Niemcy nie ratyfikowały tego traktatu , a potem ograły całą Europe orzeczeniem niemieckiego Trybunału konstytucyjnego ,że prawo niemieckie ma wyższość nad prawem europejskim i wszystkie akty prawne Unii muszą być zatwierdzone przez niemiecki parlament.
Rokita nazwał Traktat Lizboński majstersztykiem politycznym niemieckiego mocarstwa , a wcześniej Declan Ganley powiedział , że Traktat Lizboński służy interesom jednego państwa Niemcom. Czyli za co właściwie Tusk dostał tą nagrodę . Za pomoc w realizowaniu interesów niemieckich w Europie i w Polsce. Krasnodębski pisał niedawno o skłonieniu Tuska przez Niemcy do ustępstw  w stosunkach z Rosją.
Niedawno Ziemkiewicz napisał ,że Niemcy zrobiły wszystko aby obalić rządy Kaczyńskich. Teraz też Ochmann prezes Fundacji Bertelsmanna twierdzi , ze nagroda nie była związana z modelowaniem polskiej sceny politycznej i wpływaniem na podejmowanie kluczowych dla Polski decyzji . W końcu naciski na prezydenta Kaczyńskiego  dokonywane przez polskiego premiera w interesie Niemiec nie są wewnętrznymi sprawami polskimi tylko sprawami niemieckimi w Polsce.
Szkoda że nie ma tam Komorowskiego, który walnie przyczynił się do osiągnięcia „porozumienia” z Lechem Kaczyńskim. Też ma swój udział w nagrodzie jaka otrzymuje Tusk.
Zacytuje słowa Putina, którym tak się brata Tusk i Komorowski „Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. „   i odpowiedź  Tuska zdradzającego Ukrainę , po której Tymoszenko nie chciała się spotkać z Tuskiem pomimo wcześniej umówionego spotkania „„Na nich ufundowaliśmy Europę, na nich możemy i musimy ufundować ład bezpieczeństwa obejmujący nie tylko zjednoczoną Europę, ale i cały nasz kontynent: z Rosją, Ukrainą, Białorusią.  
Nagroda Niemiec dla Tuska jest pokazem lekceważenia Niemiec dla Polski. Nagradzają swojego  człowiek , który pomaga zaprowadzić niemiecki ład w Europie. Przecież Niemcy to według The Economist  zaciekły przeciwnik politycznego jednoczenia Europy, a Ganley domagający się stworzenia demokratycznej kontroli nad instytucjami europejskimi był wrogiem publicznym numer jeden  Niemiec.
Angela Merkel nie fetowała Lecha Kaczyńskiego , nie wygłaszała laudacji. Powiedziała, że ceniła go  bo kierował się w swojej działalności publicznej polskim interesem . Ale Lech Kaczyński nie miał szans na  nagrodę imienia Karol Wielkiego . Tej nie dają za bronieni polskiej racji stanu.  
Marek Mojsiewicz   
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.  
  Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale