Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  44   0

Kto zmusza media do popierania proporcjonalnej ordynacji

Kto zmusza media do popierania proporcjonalnej ordynacji
Kiedy Turner sprzedawał CNN stacja miała starty. Od zawsze. A mimo to ktoś zapłacił miliard dolarów. Miliard dolarów, aby ponosić starty w przyszłości. Dziwny biznes. Reklamy nie zapewniały rentowności. Co za tym  było takiego wartościowego ,że warto było ponosić straty. Wartościowe było wpływanie na wynik wyborów, oraz na postawy ludzi. Ile zapłaciłaby Rosja Any taka stacja manipulowała na korzyść wskazywanego prze nich kandydata. Pewnie sami by kupili CNN . Dlatego USA wprowadziły restrykcje dotyczące rynku mediów, wielkości dopuszczalnej koncentracji i obywatelstw akcjonariuszy . Gdyby nasze media znajdowały się w USA to byłyby już dawno zmuszone do podziałów, a ich akcjonariusz do odsprzedaży. Wolny rynek wolnym rynkiem ale najważniejsza jest racja stanu państwa chroniąca własną przestrzeń świadomości społecznej. Oczywiście mówimy o racji stanu państw amerykańskiego, bo sądząc po strukturze „polskich „ mediów Polska nie ma żadnej racji stanu.    
Przy dużej koncentracji i małej liczbie mediów kumulują on ogromną polityczna władzę. Miedzy bajki można włożyć twierdzenia ,że media , dziennikarze są bezstronni, ze powinni być lub , że przynajmniej część jest. Gdyby tak było to poszczególne   media nie miałyby tak jednoznacznego zabarwienia politycznego. Redakcje byłyby pluralistyczne. Aby wyselekcjonować własną stajnię dziennikarzy  właściciel wytresuje  ich jak psy Pawłowa.Za „ właściwy” artykuł , za „ właściwą” interpretacje nagroda, za niewłaściwą utrata pracy. W zasadzie  zamiast słowa stajnia najlepiej byłoby użyć słowa psiarnia, bo czasem właścicielowi wystarczy wskazać cel aby sfora rzuciła się w pościg.
Wybory proporcjonalne mają to do siebie ,że łatwiej nimi manipulować przez ośrodki zagraniczne pod warunkiem ,ze kontroluje się główne media. Można ustawiać liderów , czołowych polityków . W wyborach proporcjonalnych  ludzie głosują na partie, na kilku liderów , ponieważ jest rzeczą niemożliwą , aby sprawdzić kilkudziesięciu kandydatów w danym okręgu wyborczym , gdzie dodatkową przeszkodą jest wielu kandydatów z jednej partii , którzy ze sobą nie rywalizują. W wyborach jednomandatowych sytuacja jest odwrotna. To główne media nie mogą kontrolować całej masy lokalnych plebiscytów na programy i osobowości. O ile w wyborach proporcjonalnych  korzystają ci którzy posiadają i kontrolują media , oraz ich polityczne małpy /  My politycy jesteśmy małpami  w waszym cyrku . Tak Kłopotek powiedział do Rymanowskiego  / O  tyle w drugich wygrywają wyborcy i prawdziwi politycy, działacze.
Media zamilczają na śmierć istnienie  JOW profesora Jerzego  Przystawy. Zgodnie z przysłowiem Lepiej , żeby mówiono o tobie źle ,niż żeby nic nie mówiono media nic nie mówią Tak jakby ten dosyć silny i mający konkretny program ruch nie istniał. Odnośnie politycznych  małp należących do mediów niektórzy politycy są tak uzależnieni od nich że wola łamać obietnice wyborcze w których obiecują ordynacje większościową   , wolą  zostać zwykłymi  oszustami  wyborczymi  niż wesprzeć ruch JOW.
 
Marek Mojsiewicz
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.  
  Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
          
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale