Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  317   0

Staniszkis oskarża TVN o stronniczość na rzecz Komorowskiego

Staniszkis oskarża TVN o stronniczość na rzecz Komorowskiego 
Staniszkis w TVN oskarżyła stację o stronniczość. Przypomniała o wypowiedzi Pochanke która sugerowała ,że Komorowski może uzyskać ponad 50 procent głosów.
 
Mój komentarz
 
Komitet wyborczy Baracka Obamy uważał , że istnienie Fox News kosztował go w czasie wyborów  około 5 procent głosów . Ile istnienie TVN kosztowało Kaczyńskiego . Inne pytanie. Czy Komorowski bez TVN miałby jakąkolwiek szanse . Czu jest zakładnikiem tej stacji. Czy główne obietnice , niekoniecznie jawne Komorowski składa  TVN . Czy jeśli ktoś stoi za TVN to te obietnice są faktycznie stawiane temu „ komuś” . Jeśli media mają decydujący wpływ na wybór polityków, to z jaką demokracja mamy do czynienia. Czy ludzi kontrolujący TVN są kreują polityków. Czy w efekcie tego politycy są od nich zależni. Czy  gdyby ci sami ludzie kontrolowali TVN  i TVP to czy można by mówić o istnieniu nie III czy IV ale TVN Rzeczpospolitej .
Problem wykrzywiani demokracji przez media jest sprawą oczywistą. Żaden polityk z wyjątkiem Kaczyńskiego ni poruszył problemu kontroli przez właścicieli mediów pracy dziennikarzy, odebrania im ich niezależności. Osobiście uważam brak niezależności dziennikarzy za rzec oczywistą. Za rzecz oczywistą  uważam równie dążenie właścicieli mediów do wykorzystani pozycji mediów do wywierania , czy też sprzedawania swojego poparcia tym ,którzy zaoferują korzystniejsze warunki. Transakcje mogą przybierać bardzo skomplikowane formy. W końcu można sprzedać wpływ jaki ma się na swoje małpy / określenie Kłopotka  z PSL na polityków będących jak się wyraził małpami  w cyrku mediów / np. koncernom chcącym uzyskać  rynki zbytu, obcym wywiadom, obcym państwom .  Jak jest już wartościowy towar / a urząd np. prezydenta takim towarem na pewno jest to i klient się znajdzie.
Chyba ,że uznamy że właściciel mediów to ludzi święci , kierujący się jedynie interesem kraju.
Dlatego też należy doprowadzić do transparentności mediów , ułatwiać oraz chronić powstawanie nowych  gazet, telewizji i stacji radiowych/ będą one powstawać głownie w Internecie / a także wprowadzić  ograniczenia antymonopolowe i dotyczące udziału w rynku , a w wypadku zbyt wielkich wielkości zmusić np. TVN do podzielnie na dwie czy trzy stacje.
 
Marek Mojsiewicz
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
     
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
 
 
 
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale