Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  223   0

Janukowycz ogrywa Komorowskiego Obejmuje schedę Kaczyńskiego

Janukowycz ogrywa Komorowskiego Obejmuje po Kaczyńskim schedę polityczną.
 
„Jak podaje MSZ w Kijowie, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odwiedzi jesienią Polskę. Data wizyty, odłożonej po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jest obecnie ustalana. Na początek października planowana jest też wizyta Janukowycza we Francji. Ponadto prezydenci Białorusi, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier przyjadą do ukraińskiego Truskawca, by wziąć udział w otwarciu X Międzynarodowego Forum Ekonomicznego 7 października - podała agencja Interfax-Ukraina.”…” szef departamentu polityki informacyjnej MSZ Ołeh Wołoszyn. Zauważył, że nowy prezydent Polski Bronisław Komorowski "jest poważnie nastawiony na aktywną i pragmatyczną współpracę z Ukrainą". Podkreślił, że "Polska, tak jak i wcześniej, pozostaje najbardziej konsekwentnym partnerem Ukrainy w Europie"….”Nie udało się potwierdzić w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego informacji o jego udziale w Forum Ekonomicznym w Truskawcu.”…źródło tutaj
 
Mój komentarz.
 
Krasnodębski miał prorocza racje ,że wybory prezydenckie  2010 były ważniejsze od tych z 1989 roku. Krasnodębski pisał to przed wyborami.  Nie ma co się oszukiwać . Przegrana Kaczyńskieg ma ogromne negatywne skutki dla Polski , które możemy bardzo długo odrabiać. Nie maja racji ci którzy twierdzą ,że objecie urzędu prezydenta przez Komorowskiego , drugorzędnego polityka , będzie jedynie źródłem uciechy dla gawiedzi. A to Komorowski chce się popisać swoim smakiem architektonicznym i postanawia usunąć Krzyż Smoleński , będący według jego przyjaciela samowola budowlaną   , a to zawiera nieformalne porozumienia z harcerzami , a to prowadzi  walki uliczne z babciami  spod Krzyża Smoleńskiego  , a to nakazuje grafomanowi odsłonić, cichcem , z zawęgła tablice upamiętniającą nie widomo kogo ,  tutaj są już spory wytrawnych egzegetów politycznych kogoż to chciał upamiętnić Komorowski. Ofiary , czy żałobników .
 
Przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie pisałem, że nie ważne kto wygra wybory, Janukowycz , czy  Tymoszenko, Ukraina i  tak będzie ciążyła ku Polsce. Okazało się że miałem racje . Co więcej to Janukowycz teraz , a nie Komorowski przejmuje wielką polityczna schedę po Lechu Kaczyńskim. To Ukraina i Janukowycz , a nie Polska i Komorowski  stają się depozytariuszami idei jagiellońskiej , staja na czele bloku państw środkowoeuropejskich .O talencie Janukowycza świadczy  fakt ,że do tego bloku dokooptował Białoruś. Szkoda ,że  nie zrobił tego Lech Kaczyński.
 
Komorowski jest dobrym aparatczykiem , ale kiepskim politykiem . Janukowycz sprowadził go do roli drugoplanowej postaci w powstającym bloku Środkowoeuropejskim. Nikt chyba sobie nie wyobraża Kaczyńskiego  grającego drugi skrzypce na szczycie  , a tak można to nazwać spotkanie na najwyższym szczeblu przywódców prawie wszystkich krajów Europy Środkowej.
 
Prymitywna polityka proniemiecka Tuska, Sikorskiego i Komorowskiego zepchnęła nas do roli drugorzędnego gracza. Naiwny Sikorski wyobrażał sobie ,że jak pomoże Niemcom  poniżać Ukrainę , to ta zacznie traktować jego , a może i Tuska jako męża stanu. Tymczasem Ukraina i Janukowycz potraktowali Tuska i Sikorskiego jako nic nie mogących przy …gwardzistów niemieckich i zaczął rozmowy z Francją ponad głowami Niemiec i polskich politycznych wasali.
 
Na szczęście w strategicznym interesie Ukrainy leży Polska niezależna od niemieckich wpływów ,  wejście Ukrainy do Unii i NATO, a co ważniejsze na dokończeniu wielkiego projektu wielkiego polityka Lecha Kaczyńskiego .Zaproponował on  Ukrainie budowę ścisłego , strategicznego sojuszu politycznego , gospodarczego. Sojuszu Jagiellońskiego . Kaczyński mówiąc o tym sojuszu nazwał go jednym z najsilniejszych sojuszy Europy.
 
N czele Polski stoi drugorzędny, małostkowy  polityk, ale na szczęście  dla Polski na czele geopolitycznego strategicznego sojusznika Polski, Ukrainy stoi mam nadzieję mąż stanu.
 
Marek Mojsiewicz
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale