Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1357   0

Kaczyński proponuje USA zbudowanie Sojuszu Środ Europejskiego

Kaczyński proponuje USA zbudowanie Sojuszu Środkowoeuropejskiego  
 
Z listu Kaczyńskiego „ Polska jest najbardziej wytrwałym sojusznikiem USA w Europie. Jest nieustannie zaangażowana we współpracę polityczną i militarną z Waszyngtonem. Świętej pamięci Prezydent Polski Lech Kaczyński, a także mój rząd partii Prawo i Sprawiedliwość, konsekwentnie budowały sojusz dużych i mniejszych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jego osią były kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz kraje Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Zrobiliśmy wiele, aby do struktur europejskich i NATO przybliżyć dawne republiki ZSRR, takie jak Ukraina, a także Gruzja, Azerbejdżan i Armenia oraz Mołdowa. Realizując interesy narodowe i regionalne, zderzaliśmy się z polityką zagraniczną Rosji, która systematycznie odbudowuje swoją strefę wpływów - fakt często pomijany przez amerykańskich i europejskich polityków.”…” Dzisiaj sytuacja jest całkiem inna w okresie poszerzenia UE w 2004 r. Niemniej, nasz priorytet powiększania roli Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje niezmienny i wierzymy, że działa on w interesie sojuszu transatlantyckiego. Kraje, które niedawno odzyskały wolność i zerwały z Moskwą - także dzięki fenomenowi polskiej „Solidarności” - oczekują partnerskich i poważnych relacji z Waszyngtonem. Relacje pomiędzy Europy Środkowo-Wschodnią i USA muszą być ulicą dwukierunkową. Kraje naszego regionu również są zaniepokojone polityką Teheranu czy sytuacją na Bliskim Wschodzie niemniej, nasz region musi mięć zapewnioną ochronę i bezpieczeństwo”…” Europa w 2010 roku jest zdominowana przez największe państwa członkowskie UE w dużo większym stopniu niż to miało miejsce w roku 2004. Traktat Lizboński nie pomógł zrealizować obietnicy znacznego zwiększenia roli Europy w polityce międzynarodowej. Ten instrument nie załagodził także skutków światowego kryzysu finansowego.”…” Obecnie jesteśmy świadkami prób pomniejszania roli naszego regionu w Europie. „…( źródło )
 
Mój komentarz
 
Bardzo zręczny tekst. Kaczyński zaatakował Traktat Lizboński oraz Niemcy. Bo w kontekście wypowiedzi Kaczyńskiego o kondominium mówienie o dominacji dużych państw w Unii sprowadza się tak naprawdę do Niemiec. Kaczyński pomija całkowicie Unię Europejską jak gwaranta bezpieczeństwa Europy Środkowej. Ba sugeruje ,że ktoś celowo pomniejsza role regionu Europy Środkowej , co osłabia jej pozycje konfrontacji z Rosją Niemcy Jednocześnie mówi  jak lider tego sojuszu , jak reprezentant krajów bałtyckich , Węgier, Czech, Słowacji , ale też i jako adwokat Ukrainy , Gruzji.
 
Bardzo istotne będą reakcje państw wezwanych przez Kaczyńskiego  niejako do apelu. Zobaczymy co powiedzą jutro przedstawiciele Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Węgier, Słowacji, bo przecież to także w ich imieniu    Kaczyński zaproponował  USA otoczenie przez nie parasolem ochronnym Całego Bloku, czy Sojuszu Środkowo Europejskiego . Czy Kaczyński zrobił to ze swojej inicjatywy , czy też ta inicjatywa wyczekiwana jest przez USA.
Kaczyński nie donosi się do obecnego rządu kondominium , kolaborującego , tak jakby ta kolaboracja była nieistotnym , chwilowym przerywnikiem w niezmiennej polityce polskiej racji stanu , polityce Giedroycia, polityce jagiellońskiej . Czy w swojej zawoalowanej  odezwie pomija rząd Tuska, Platformy , bo jest to rząd marionetkowy kondominium . Bo istotą kondominium jest zależność , marionetkowość władzy .
 
Kaczyński w swoim krótkim tekście zarysował strategię państwa polskiego ,  doktrynę , którą pozwolę sobie nazwać Doktryną Kaczyńskiego.
 
Aby tą doktrynę pełniej zrozumieć , ponad niedomówieniami jakie są w tym swego rodzaju memorandum   muszę państwu przypomnieć kluczowy , dalekosiężny ruch Lecha Kaczyńskiego . Otóż publicznie zaoferował Ukrainie zbudowanie ścisłego , strategicznego  sojusz . Lech Kaczyński powiedział , że Sojusz Ukraińsko Polski  byłby jednym z najsilniejszych sojuszy Europie. Sojusz ten pozwoliłem sobie nazwać Sojuszem Jagiellońskim    
 
Doktryna Kaczyńskiego zakłada budowę  potężnego Sojuszu , Bloku Środkowoeuropejskiego , którego osią faktyczni ma być ścisły strategiczny sojusz Ukrainy i Polski ,a wokół niego ma skrystalizować się potężny Blok Środkowoeuropejski. Bardzo ciekawą rzeczą jest że dokładnie taki scenariusz przewidywał George Friedman w swojej książce dotyczącej przyszłości naszego regionu. Faktycznie byłby to przymierz Bloku Środkowoeuropejskiego z USA .USA miałyby być gwarantem bezpieczeństwa , przynajmniej w początkowej fazie powstawania tego  bloku.
 
Blok ten ma mieć wyraźne ostrze antyrosyjskie , ale także już nieostre  antyniemieckie . Tutaj nietrudno skojarzyć pomniejszanie znaczenia regionu  z tym co pisze Michalkiewicz o peryferyzacji regionu Europy Środkowej .
 
Marek Mojsiewicz.
 
Moje Poglądy „ Linki  
 
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „     link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Wybory Samorządowe „       link
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale