Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2216k odsłon
  649   0

PSL odwoła się do referendum w sprawie KRUS ?

 

PSL odwoła się do referendum w sprawie  KRUS ?
Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne jednolite składki ubezpieczenia zdrowotnego, jakie za rolników płaci budżet państwa. Reakcja Polskiego Stronnictwa Ludowego była piorunująca:- PSL nie zgodzi się na żadne ruszanie KRUS-u - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi, minister skądinąd konstytucyjny. Zdaniem Sawickiego rozwiązaniem byłoby zrobienie "prostego, kanadyjskiego czy szwedzkiego systemu ubezpieczeniowego, w którym państwo nie dopłacałoby ani do ZUS-u ani do KRUS-u. - Ryczałtowa składka, ryczałtowa emerytura, a jeśli pani chce się ubezpieczyć dodatkowo, niech pani robi to w dodatkowych funduszach - zaproponował. - Nie róbcie nagonki na rolników– zaapelował”..(źródło)
 
Mój komentarz
 
Trybunał Konstytucyjny nazwany przez Senyszyn Trybunałem Prostytucyjnym bezkarnie  stanowi według swego widzimisię prawo w Polsce. Faktycznie stanowi konstytucję. Problem uzurpowania sobie  przez sądy najwyższe  i konstytucyjne stanowienia prawa pod pozorem rozstrzygnięć zgodności z konstytucja są powszechne . Nie ominęło to również Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Stanowi to poważny problem i zagrożenie dla demokracji . W Polsce Sąd Konstytucyjny stał się częścią oligarchii politycznej.
Pozwolę sobie zacytować słowa Gontarczyka „Wyroki polskich sądów w sprawach ocierających się o wolność słowa wykazują pewną chronologiczną prawidłowość Po każdym następnym można mówić, że gorzej być nie może. Ale kolejne orzeczenie pokazuje, że może”…” Bo kto przy zdrowych zmysłach mógłby przypuścić, że orzeczenia sądowe mogą być zagrożeniem dla wolności nauki i otwartego społeczeństwa demokratycznego? Że będą bez przerwy demolować życie publiczne niekompetencją i złą wolą?”..(źródło )   
Tym razem  jednak konsekwencje orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego stanowi zagrożeni dla interesów państwa i całego polskiego społeczeństwa . Jeśli  Tusk uchwali ,że posiadacze ziemi ornej , czyli rolnicy mają płacić przymusowo ZUS to doprowadzi to do wywłaszczenia paru milionów Polaków , gdyż właściciele ziemi ornej zaczną pod wpływem ucisku fiskalnego państwa polskiego ziemię wysprzedawać. Ziemia przez kilak lat , do  czasu zmiany kretyńskich przepisów będzie bardzo tania . Tak się dziwnie składa że masowa wyprzedaż ziemi przez Polaków nastąpi w okresie, gdy znikną ostatnie bariery przed kupnem ziemi przez obcokrajowców. Jeśli rząd niemiecki nakaże bankom niemieckim udzielać preferencyjnych, być może umarzalnych kredytów Niemcom na zakup polskiej ziemi to ….. Dziwny zbieg okoliczności .
 
Radziłbym PSL odwołać  się do woli ludu, do demokracji bezpośredniej do referendum przeciw uzurpującemu sobie władzę ustawodawczą Sądowi Konstytucyjnemu. Tym bardziej ,ż Pawlak zaproponował nowoczesny , sprawiedliwy i humanitarny i rewolucyjny system ubezpieczeń społecznych . W cytowanym fragmencie Sawicki  podał plan ogólny pomysłu. Pozwolę sobie przytoczyć konkrety pomysłu ,projektu Pawlaka .
 
Pawlak zaproponował zryczałtowany ZUS w wysokości 120 złotych miesięcznie płaconych przez wszystkich pracujących. 120złotych niezależnie od wysokości dochodów . Równa składak i równa emerytura. Przypomnę tylko że w Wielkiej Brytania, której władze są w odróżnieniu od Polski przychylne swoim obywatelem ZUS dla małych firm wynosi 50 złotych miesięcznie . To nie pomyłka . Napiszę jeszcze raz ,  pięćdziesiąt złotych miesięcznie . Działacze Platformy oficjalnie mówią  o tym ,że wprowadzenie ZUS u zostanie użyte do  wywłaszczenia z ziemi polskich rolników i  tym sposobom do  zapędzenia ich do fabryk . Padlinożerne hieny. Tylko tak można nazwać Tuska i działaczy Platformy.   
 
PSL dzięki odwołaniu się do referendum w tej sprawie wyszłoby z politycznego impasu . Być może PiS przyłączyłoby się do akcji . Gdyby połączyć walkę przeciw wywłaszczeniu Polaków z ziemi   z postulatem obniżenia ZUS u dla reszty narodu być może powiódłby się plan Pawlaka przekształcenia wiejskiego PSL w ogólnospołeczną partię wolnorynkową .
 
Wspólna ogólnonarodowa akcja zbierania podpisów , a byłoby ich kilka milionów  mogłaby wynieść koalicje PiS PSL do władzy. PSL i PiS  mogliby rozbudować taką akcję do druzgocącej  dla Platformy  skali . Odwiedzenia  każdego domu.
 
Pawlak już raz zaproponował referendum w tej sprawie należałoby to odkurzyć
 
Chcesz płacić do ZUS tylko 120 zł? Jeżeli się zgodzisz, będziesz miał niską emeryturę, ale będziesz więcej zarabiał. Takie pytanie w referendum chce zadać Polakom wicepremier Waldemar Pawlak”…Pawlak chce, żeby wszyscy płacili jednakową, niewielką składkę, i to tylko do ZUS. - W zamian na starość każdy dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej. Ta emerytura dla wszystkich byłaby jednakowa- mówi wicepremier. ( źródło )
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale